با درخواست اوباما برای دیدار با حسن روحانی موافقت شد

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه آمریکایی واشنگتن فری بیکن در گزارشی با عنوان "اوباما به دنبال دیدار با رئیس جمهور ایران است" نوشت: باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا طی ماه های اخیر دو نامه به مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ارسال کرده و خواستار دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران شده است.

براساس این گزارش، اوباما با ارسال دو نامه محرمانه به آیت الله خامنه ای، رهبر عالی ایران و حسن روحانی، رئیس جمهور این کشور که در ماه مارس انجام شده خواسته خود را مطرح کرده است.

طبق این گزارش، اوباما در نامه های خود مدعی شده که ایران فرصت محدودی برای همکاری با آمریکا دارد تا مشکلات و اختلافات موجود در سوریه، عراق و یمن را حل کند.

واشنگتن فری بیکن افزود: اوباما متعهد شده اگر ایران دیدار وی با روحانی را بپذیرد برای شرکت در مذاکره و کنفرانس جهت خاتمه دادن به این امور آماده است.

این رسانه آمریکایی افزود: این گزارش ها به صورت مستقل تایید نشده است. یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار واشنگتن فری بیکن اشاره کرده که اظهارنظر در این موارد به عهده کاخ سفید است اما کاخ سفید نیز از اظهارنظر درباره این گزارش ها خودداری کرده است.

این روزنامه در ادامه افزود: البته شنیده ها حاکی از این است که با ایران درخواست اوباما موافقت شده است. خبرها حاکی از این است که رهبر عالی ایران با رئیس جمهور ایران در مورد این نامه حرف هایی را زده اند و آقای روحانی خواستار پذیرفته شدن این درخواست شده است زیرا این دیدار می تواند بسیاری از بحران های منطقه را از بین ببرد. حسن روحانی حتی به آقای خامنه ای این قول را داده است تا هر اقدامی با هماهنگی انجام شود و رهبر عالی ایران نیز این درخواست را پذیرفته است.

این نامه در حالی است که مقامات دو کشور دیدار های زیادی را اخیرا انجام داده اند و ایران با صراحت کامل خوستار کاهش تحریم های اقتصادی شده است. 

501


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «با درخواست اوباما برای دیدار با حسن روحانی موافقت شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جام نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11858) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جام نیوز