تبیین زمینه های همکاری حقوق بشری ایران و المان در دیدار لاریجانی و سفیر آلمان در تهران

بین الملل > دیپلماسی - میکائیل بارون فون اونگرن-اشترنبرگ سفیر آلمان در تهران با دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه طلاع رسانی ستاد حقوق بشر در این دیدار اشترنبرگ، سفیر آلمان در کشورمان با تاکید برعلاقمندی کشورش بر گسترش روابط در همه زمینه ها خواستار توسعه همکاری های قضایی ـ حقوقی و گفتگوهای حقوق بشری میان دو کشور شد.
در این دیدار دکتر محمدجواد لاریجانی نیز ضمن استقبال از این پیشنهاد، ضمن تبیین و تشریح موانعی که در گفتگوهای جدی میان ایران و غرب در امر حقوق بشر وجود دارد گفت: در امر توسعه همکاری ها و مذاکرات حقوق بشری سه زمینه همکاری وجود دارد.
دبیر ستاد حقوق بشر اولین زمینه همکاری را در بخش فنی و محتوایی دانست و گفت: دو کشور می توانند در هر موضوعی که مورد علاقه آنها است در فضایی کاملا حرفه ای مذاکره کرده و نشست هایی را ترتیب دهند و هیچ محدودیتی در خصوص مذاکرات فنی در هیچ زمینه ای وجود ندارد.
دکتر لاریجانی همکاری های فنی در زمینه مدیریت زندانها را به عنوان دومین زمینه همکاری میان ایران و آلمان برشمرد و تاکید کرد هر دو کشور می توانند در این حوزه از تجارب یکدیگر بهره مند شوند و خصوصا ایران می تواند از تجارب آلمان در خصوص دانش و فناوری های جدید در بهبود فرایند دادرسی و مدیریت زندانها و زندانیان استفاده کند.
دبیر ستاد حقوق بشر سومین زمینه همکاری میان ایران و آلمان را همکاری های بین المللی حقوق بشری عنوان کرد و گفت: دو کشور می توانند با همکاری یکدیگر برخی از مکانیزم های موثر حقوق بشری مانند بررسی دوره ای حقوق بشر یا همان یو.پی.آر را تقویت کرده و به آن غنا ببخشند و از سوی دیگر از سوء استفاده سیاسی برخی از کشورها از این مکانیزم ها جلوگیری بعمل آورند.
به گفته لاریجانی دو کشور در این حوزه می توانند از اعمال یکجانبه گرایی در خصوص مسایل مرتبط با حقوق بشر و مطرح شدن تمدن های مختلف به عنوان بخشی از تجربه بشری و نیز ارزشهای اخلاقی و فرهنگی و سبک ها زندگی دیگری به غیر از سبک زندگی غربی با یکدیگر همکاری کنند.
در این دیدار سفیر آلمان در تهران نیز بار دیگر با تاکید بر علاقمندی کشورش برای گسترش روابط در همه زمینه ها نسبت به آغاز همکاری ها و گفتگوهای دوجانبه حقوق بشری ایران و آلمان به سبک گفتگوهایی که ایران با برخی دیگر از کشورهای دنیا از جمله کشورهای اروپایی دارد تاکید کرد که در این خصوص مقرر شد با پیگیری وزارت امور خارجه و ستاد حقوق بشر مسئله پیگیری و عملیاتی شود.

4949


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تبیین زمینه های همکاری حقوق بشری ایران و المان در دیدار لاریجانی و سفیر آلمان در تهران» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11873) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین