اعتكاف حدود 20 هزار مازندراني در ايام البيض ماه رجب

اين شهروندان بر اساس اعلام اداره كل تبليغات اسلامي استان ، اعتكاف خود را در بيش از 300 مسجد آغاز كرده اند.
پارسال حدود 17 هزار نفر در ايام البيض ماه رجب در مازندران معتكف شده بودند .
ايام البيض يا روزهاي سپيد به روزهاي سيزدهم ، چهاردهم و پانزدهم هر ماه قمري گفته مي شود كه در آن با توجه به كامل بودن قرص ماه ، شب هاي مهتابي دارد.
اگر چه اعتكاف داراي زمان خاصي نيست ولي بر اساس روايات اسلامي ايام البيض ماههاي رجب ، شعبان و رمضان براي اعتكاف مناسب تر است.
مديركل تبليغات اسلامي مازندران اعلام كرد كه امسال 570 مبلغ مرد و زن به مراسم معنوي اعتكاف در مساجد استان اعزام شدند .
حجت الاسلام ناصر شكريان افزود : هدف اعزام اين مبلغان علاوه بر هر چه باشكوه تر برگزار شدن مراسم معنوي اعتكاف ، براي پاسخگويي به مسايل شرعي و ديني معتكفان نيز بوده است .
به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي مازندران ، وي استقبال مازندراني ها براي شركت در آئين معنوي اعتكاف را خوب توصيف كرد و گفت كه بيشتر معتكفان مساجد مازندران را جوانان و زنان تشكيل مي دهند .
اعتكاف در لغت به معناي اقامت كردن و ماندن در جايي و ملازم بودن با چيزي است، ولي در شرع مقدس اسلام، اقامت در مكاني مقدس به منظور تقرب جستن به خداوند متعال است.
اعتكاف داراي چهار ركن ' نيت ' ، ' توقف در مسجد جامع شهر ' و ' روزه داري ' است و نبايد كمتر از سه روز باشد.
اين آئين معنوي داراي محرماتي نيز است كه از جمله آن نپرداختن به امور جنسي ، نبوئيدن عطر و هر نوع بوي خوش و گياهان معطر به قصد لذت بردن ، مجادله و مناقشه نكردن به قصد نشان دادن برتري ، دوري از محرمات مربوط به روزه داري و اجتناب از خريد و فروش است .
7330/1654 /1484

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتكاف حدود 20 هزار مازندراني در ايام البيض ماه رجب» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11911) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا