بركناري بي سابقه 11 افسر ارشد ارتش پاكستان به جرم فساد مالي/پيام تلويحي به دولت

فرماندهان ارشد و صاحب نامي نظير سپهبد عبيدالله ختك و سرلشكر اعجاز شاهد كه هر كدام از آنان فرمانده نيروهاي مرزي در ايالت بلوچستان نيز بودند، در ميان فهرست افسران بركنار شده ديده مي شود.
پنج سرتيب، سه سرهنگ و يك سرگرد نيز از جمله بركنار شدگان ارتش پاكستان به جرم دست داشتن يا ارتكاب به فسادمالي هستند.
موضوع بركناري افسران ارتش پاكستان، عصر پنج شنبه بلافاصله به مهم ترين خبر رسانه هاي تصويري و اللكترونيك پاكستان تبديل شد و همه شبكه هاي خبري، با قطع برنامه هاي عادي خود، به اخبار داغ تحولات تازه در ارتش پرداختند.
بسياري از كارشناسان امور سياسي و داخلي پاكستان اقدام فرمانده ارتش در بركنار افسران مرتكب فساد مالي را اقدامي قاطع و غير تبعيض آميز توصيف كردند و آن را مورد ستايش قرار دادند. اين كارشناسان معتقدند فرمانده ارتش پاكستان با اين اقدام، تعهد خود براي مبارزه با فساد را در عمل ثابت كرد.
برخي تحليلگران پاكستاني نيز معتقدند اقدام ژنرال راحيل شريف نسبت به اخراج افسران به جرم فساد، پيامي تلويحي به ديگر نهادها از جمله دولت اين كشور در خصوص عواقب دست داشتن شخصيت هاي عالي در فسادمالي است.
روز سه شنبه گذشته نيز فرمانده ارتش پاكستان با اشاره تلويحي و در لفافه به ماجراي افشاگري هاي اسناد پاناما عليه خانواده نخست وزير و تعداد زياد ديگري از سياستمداران و چهره هاي شناخته شده اين كشور، گفت كه پيشرفت پاكستان مشروط به ريشه كن شدن 'فساد' در اين كشور است.
ژنرال 'راحيل شريف' در اظهارات جهت دار خود تاكيد كرد: تك تك افراد، مسئولان و مردم پاكستان بايد خود را در قبال پيشرفت اين كشور مسئول بدانند و زماني پيشرفت پاكستان تضمين مي شود كه ريشه هاي فساد برچيده شود.
آساق*272*274**1723

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بركناري بي سابقه 11 افسر ارشد ارتش پاكستان به جرم فساد مالي/پيام تلويحي به دولت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11914) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا