المعلم: سوریه به جنگ علیه تروریسم همزمان با مذاكرات ژنو ادامه می دهد

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، المعلم وزير در ديدار «شيه شيائويان» نماينده ويژه چين در امور سوريه با وي، تحولات در منطقه، بحران سوريه و راه‌هاي دستيابي به راه‌حلي كه منافع ملت سوريه و حق آنها براي تصميم گيري در مورد آينده كشور و حاكميت بر خاك سوريه را حفظ مي ‌كند، بررسي كردند.
وزير امور خارجه سوريه تأكيد كرد: ملت و دولت سوريه مبارزه با تروريسم و گروه هاي تروريستي را كه برخي كشورها مانند تركيه به حمايت از آن ها ادامه مي‌دهند، متوقف نمي كنند.
وليد المعلم اظهار كرد: تركيه عبور تروريست‌ها به سوريه را تسهيل مي كند و سلاح‌هاي جديدي به آنها مي‌دهد و جبهه‌هايي را براي حمايت از تروريست‌ها مي گشايد و ادامه اين روند، ايجاب مي‌كند موضعي بين‌المللي براي احترام به قطعنامه‌هاي شوراي امنيت در خصوص مبارزه با تروريسم اتخاذ شود.
وي تصريح كرد: سوريه به ارائه كمك‌ها به شهروندان خود ادامه مي‌دهد؛ چرا كه به طور اساسي معتقد است وظيفه دولت سوريه كمك به همه سوري‌هاست.
وزير امور خارجه سوريه ادامه داد: موضع دولت سوريه ادامه جنگ عليه گروه هاي تروريستي مانند داعش و جبهه النصره است و همزمان با آن به روند سياسي در ژنو ادامه مي‌دهد.
وليد المعلم تأكيد كرد: اكنون موضع برخي مخالفان همچون هيأت رياض در مذاكرات ژنو آشكار و معلوم شد كه عربستان خواهان تخريب مذاكرات ژنو است و تشديد اوضاع نظامي را ترجيح مي‌دهد.
نماينده ويژه چين در امور سوريه نيز با تأكيد بر موضع حمايتي كشور متبوعش از بازگشت امنيت و ثبات به سوريه و گفت‌وگوي سوري- سوري براي حل بحران تأكيد كرد.
شيه شيائويان خاطرنشان كرد: چين از حق ملت سوريه براي انتخاب آنچه كه تماميت ارضي سوريه را حفظ مي‌كند و اجازه مداخله در امور داخلي آنها را نمي‌دهد، حمايت مي كند.
وي افزود: چين، دستاوردهاي مثبت دولت سوريه براي تأمين كمك‌ها به ملتش در مناطق مختلف سوريه را مي‌ستايد و از تلاش هاي دولت سوريه حمايت خواهد كرد تا امنيت و ثبات به سوريه بازگردد.
خاورم**6116**1324**1504

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «المعلم: سوریه به جنگ علیه تروریسم همزمان با مذاكرات ژنو ادامه می دهد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11927) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا