بنگاهداری بانکها باید خاتمه یابد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در سال گذشته قانون خروج از رکود را تصویب کرد تا به کمک دولت به بنگاهداری بانکها خاتمه دهد.

کمال‌الدین پیرمؤذن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: مجلس در سال گذشته قانون خروج از رکود را تصویب کرد تا به کمک دولت به بنگاهداری بانکها خاتمه دهد.

وی افزود: طبق تصویب قانون رفع موانع تولید باید ظرف سه سال مسئولیتهای بنگاهداری بانکها به بخش خصوصی واگذارشود.

نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: بر اساس این طرح دولت باید با به روزرسانی تکنولوژی واحدهای صنعتی و بنگاههای اقتصادی، همچنین استانداردسازی و بالابردن کیفیت این واحدها آنها را به سمت خصوصی سازی واقعی سوق دهد.

پیر مؤذن در ادامه گفت: نظام بانکی برای کارآفرینان و کارگران کاری نمی کند بلکه با قراردادن منابع به بنگاههای خود و امتناع از دادن این سرمایه ها به صنعت و تولید منجر به رکود اقتصادی شده است.

وی در پایان تأکید کرد: با اجرایی شدن برجام و افزایش ثروت ملی دولت به زودی مطالبات بانکها را پرداخت خواهد کرد و انتظار داریم تا همچون کشورهای پیشرفته، نظام بانکی در خدمت اقتصاد مولد کشور باشد.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بنگاهداری بانکها باید خاتمه یابد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11949) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران