رئيس دانشگاه فردوسي: بستر فعاليت هاي فرهنگي در اين دانشگاه فراهم است

محمد كافي روز پنجشنبه در گردهمايي معاونان و مديران فرهنگي و اجتماعي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي كشور در مشهد افزود: فعاليت هاي فرهنگي دانشگاه فردوسي مشهد به دو بخش برنامه هاي مناسبتي نظير برنامه هاي آئيني و مذهبي و همچنين برنامه هاي غير مناسبتي تقسيم شده است.
وي اظهار كرد: تلاش بر اين است كه برنامه هاي غير مناسبتي اين دانشگاه توسط تشكل ها و انجمن هاي دانشجويي دنبال شود و دانشجويان متولي آن باشند.
وي گفت: مشاركت دانشجويان و اعتماد به آنان نقش مهمي در ارتقاي كيفيت برنامه هاي حوزه فرهنگي دانشگاهها دارد.
كافي، تنوع در برنامه هاي فرهنگي دانشگاهها را مهم دانست و افزود: برنامه هاي فرهنگي نبايد تنها به برنامه هاي بخش خاص محدود شود و بايد سلايق مختلف در اين زمينه در نظر گرفته شود.
وي اظهار كرد: كار در حوزه فرهنگي حساس، سخت، ظريف و دقيق است و اثر اقدام هاي فرهنگي با صبر و حوصله در دراز مدت آشكار مي شود.
وي گفت: اگر به اين نكته توجه كنيم كه دانشجويان حق دارند اشتباه كنند، جواني كرده و به مديران خود اعتراض كنند، آن زمان مي توانيم با صبر و حوصله در دراز مدت اثر كارهاي فرهنگي را مشاهده كنيم.
رئيس دانشگاه فردوسي مشهد، ملموس نبودن فعاليت ها در حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي و دشواري اقناع ديگران براي سرمايه گذاري در حوزه فرهنگي را از ويژگي ها و چالش هاي اقدام هاي فرهنگي عنوان كرد.
گردهمايي معاونان و مديران فرهنگي و اجتماعي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي كشور به مدت دو روز در مشهد ادامه دارد.
3027 / 6053/1656

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئيس دانشگاه فردوسي: بستر فعاليت هاي فرهنگي در اين دانشگاه فراهم است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11969) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا