احتمال قطع روابط فيليپين با آمريكا و استراليا درصورت پيروزي دوتارتا

به گزارش ايرنا، 'رودريگو دوتارتا' نامزد پيشرو انتخابات رياست جمهوري فيليپين به دليل انتقاد سفارتخانه هاي آمريكا و استراليا از سخنان اخير وي، اعلام كرد كه آماده قطع روابط با آمريكا و استراليا است.
اظهارات اخير اين نامزد رياست جمهوري فيليپين به حادثه گروگانگيري زنداني در شهر 'داوائو' فيليپين در سال 1989 باز مي گردد كه در آن گروگانگيران تلاش داشتند با سپر كردن تعدادي انسان از جمله يك زن 36 ساله استراليايي از زندان فرار كنند.
اين زن تبليغ گر يك ايدئولوژي در اين حادثه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد.
به نوشته روز پنجشنبه تارنماي شبكه خبر آسيا، در حالي كه افزايش انتقادها عليه اظهارات 'رودريگو دوتارتا' ادامه دارد، وي خطاب به سفراي آمريكا و استراليا گفت 'دهانتان را ببنديد'.
دوتارتا پس از اينكه برخي رسانه ها از عذرخواهي وي نسبت به اظهارات اخيرش خبر دادند، شب گذشته در يك پويش انتخاباتي عنوان كرد كه هرگز قصد عذرخواهي ندارد.
وي كه متولد سال 1945 است تاكنون براي هفت دوره كه در مجموع 22 سال مي شود، شهردار شهر 'داوائو' در جزيره ميندانائو بوده است.
دوتارتا به دليل اتخاذ سياست ها و روش هاي تند عليه مجرمان به 'مجازاتگر' مشهور شده و به همين دليل مورد انتقاد بسياري از نهادهاي فعال حقوق بشر قرار دارد.
'دوتارتا' 71 ساله، تنها نامزد براي رياست جمهوري فيليپين از جزيره جنوبي ميندانائو است كه موضع سختي در برابر جرم و جنايت دارد و آن را در تبليغات انتخاباتي فرياد مي زند و هر روز بر تعداد حاميان وي در اين مبارزات افزوده مي شود.
انتخابات رياست جمهوري فيليپين 20 ارديبهشت ماه جاري برگزار مي شود.
حدود 54 ميليون نفر از جمعيت 100 ميليوني فيليپين واجد شرايط راي دادن براي انتخاب رئيس جمهور، معاون رئيس جمهور و بيش از 18 هزار تن از مديران دولت هاي محلي و قانونگذاران در انتخابات عمومي هستند كه هر شش سال يكبار برگزار مي شود.
آساق**241**1611

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احتمال قطع روابط فيليپين با آمريكا و استراليا درصورت پيروزي دوتارتا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11970) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا