ورود سامانه بارشی جدید به آسمان استان ایلام

مجتبي ميهن پرست روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: اين سامانه داراي قدرت ناپايداري ضعيف است و تا روز شنبه آسمان استان به ويژه مناطق شمالي و شرقي را تحت تاثير قرار مي دهد.
وي افزود: از امروز تا روز جمعه وزش باد نسبتا شديد در مناطث مختلف اين استان حاكم است و احتمال نفوذ گرد و غبار در روز جمعه براي مناطق مرزي دور از انتظار نيست.
ميهن پرست از افزايش دماي استان در طي روزهاي آينده نيز خبر داد و گفت: به تدريج دماي هواي استان از روز شنبه هفته آينده نسبت به هفته جاري گرم تر مي شود.
از ابتداي سال زراعي جاري (مهر ماه گذشته) تاكنون به طور ميانگين در استان ايلام 849 ميلي متر باران باريده كه اين مقدار بارندگي 178 درصد بيشتر از بارش بيشينه سالانه است.
در سال زراعي جاري اركواز ملكشاهي با يك هزار و 237 ميلي متر ركوردار بيشترين مقدار بارش نزولات جوي در اين استان و كمترين مقدار بارش نيز متعلق به شهرستان مهران با 314 ميلي متر است.
7172/6034

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورود سامانه بارشی جدید به آسمان استان ایلام» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11975) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا