پنجمی میراسماعیلی درسیدنی

پنجمی میراسماعیلی درسیدنی

دوشنبه 31 خرداد 1395 0

رزمی > تکواندو - جودو با 48 سال عمر قدمتی دیرینه در بین رشته های المپیکی دارد ، اما از روزی که پای جودوکاران ایران به بازیهای المپیک باز شد تا امروز 16 سال می گذرد ، جودوکاران کشورمان تاکنون پنج مرتبه تاتامی المپیک را تجربه کرده اند که حاصل حضور19جودوکارایران عنوانی پنجمی آرش میراسماعیلی درالمپیک سیدنی ، علی معلومات و محمدرضا رودکی درالمپیک پکن و مسعود حاجی آخوندزاده بود .

به گزارش خبرورزشی/ فتح ا... فتحی: درآستانه بازیهای المپیک مروری خواهیم داشت بر حضور جودوکاران ایرانی درالمپیک ، درگام دوم به سیدنی می رویم .
2000 سیئنی : جودوی ایران با ترکیب آرش میراسماعیلی، کاظم ساریخانی و محمود میران روی تاتامی سیدنی رفتند. دروزن 66 کیلوگرم آرش میراسماعیلی با شکست برابرحسین اورگن ترکیه ای به گروه بازنده ها رفت . او دراین مرحله با 3 برد پیاپی مقابل گئورگی گئورگیف بلغارستانی ، ژانگ گوانگ چینی، ناکامورا چهره شاخص ژاپنی ها با ضربه فنی پیروز شد . اما در مصاف با جیرو جیونیازو ایتالیایی که چند سال قبل به عنوان سرمربی هدایت تیم ملی را برعهده داشت ، شکست خورد به مقام پنجم دست یافت.
در وزن 81 کیلوگرم مرحوم کاظم ساریخانی که در دورهای اول و دوم به ترتیب گواندرنماینده مالی و رندل انگلیسی را شکست داد . مقابل بلگادو پرتغالی نتیجه را واگذار و به گروه بازنده ها رفت. ساریخانی دراین مرحله توانست چکی جودوکار استرالیایی را درحالی که تماشاگران استرالیایی تشوق می کردند از پیش رو بردارد . نماینده جودو کشورمان درمبارزه بعدی با قبول شکست مقابل بودنی نماینده استونی در مکان هفتم جدول رده بندی جای گرفت.
ساریخانی جودوکار پرافتخار تیم ملی ایران بعد ازالمپیک سیدنی در کسوت مربی به افتخارآفرینی ادامه داد ، تا اینکه درسال ۱۳۸۶ با توافق فدراسیون های ایران و عربستان از سوی رییس وقت فدراسیون برای کمک به تیم ملی عربستان به عنوان سرمربی عازم این کشورشد ، اما خیلی زود برگشت . ساریخانی ۱۸ مهر ۹۲ بر اثر ضایعه مغزی دارفانی را وداع گفت .
100+ کیلوگرم سیدمحمود میران کاپیتان سنگین وزن تیم ملی که یکی از امیدهای کاروان ایران برای کسب مدال درالمپیک سیدنی بود ، درهمان دور اول مغلوب فرانک مولرآلمانی شد و از ادامه رقابت ها باز ماند .

تکواندو


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پنجمی میراسماعیلی درسیدنی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-119853) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی