رايزني هاي سفير ايران در قطب صنعت و اقتصاد پاكستان/ تاكيد طرفين بر تقويت مناسبات اقتصادي

به گزارش ايرنا، مهدي هنر دوست در ديدار ملك محمد رفيق راجوانا، بر ضرورت افزايش سطح همكاري هاي بين ايران و پاكستان به ويژه در بخش تجاري و بانكي تاكيد كرد.
هنردوست همچنين با اشاره به خساراتي كه تروريسم بر كشورهاي منطقه تحميل كرده است، مبارزه با اين پديده شوم را امري ضروري خواند.
سفير جمهوري اسلامي ايران با تاكيد بر ضرورت واهميت تقويت تجارت مرزي و فعال شدن گذرگاه هاي مرزي ميان دو كشور، آن را از جمله راه هاي موثر براي افزايش تجارت و تعامل دو همسايه عنوان كرد.
هنردوست همچنين با اشاره به ديدار هيات هاي مختلف دو كشور از جمله ديدار اخير هيات تجاري و هيات كشتيراني پاكستان از ايران، اين ديدارها را به عنوان گام هايي موثر در راه رسيدن به هدف افزايش حجم تجاري بين ايران و پاكستان به رقم پنج ميليارد دلار توصيف كرد.
راجوانا نيز در اين ديدار ضمن استقبال از حضور سفير جمهوري اسلامي ايران در شهر لاهور(مركز ايالت پنجاب) گفت: براي دستيابي به اهداف تعيين شده، راهي جز توسعه روابط نداريم.
وي افزود: بايد مشكلات مرزي را كه مشكلات و مسائل مشترك هر دو كشور است، حل و فصل كنيم.
استاندار ايالت پنجاب همچنين با اشاره به بنادر گوادر و چابهار، اين دو بندر را به عنوان دو بندر مكمل و نه رقيب خواند كه مي تواند در توسعه و نزديك شدن مردم دو كشور نقش مهمي ايفا كند.
راجوانا بر اهميت تجارت مرزي ميان ايران و پاكستان نيز تاكيد كرد و حضور زائراني را كه از پاكستان براي زيارت مرقد مطهر امام رضا (ع) به ايران عزيمت مي كنند، به عنوان يك عامل موثر جهت ارتباط هر چه بيشتر مردم دو كشور قلمداد كرد.
راجوانا با قدرداني از تاكيد سفير ايران به موضوع همكاري عليه تروريسم اظهار داشت: خوشبختانه طي سال هاي اخير در يك همكاري نزديك بين دولت، احزاب و ارتش پاكستان موفقيت هاي چشمگيري در اين كشور به دست آمده است.
اين مقام پاكستاني، دوران پساتحريم ايران را دوراني درخشان براي اين كشور دانست و گفت: حضورصدها هيات تجاري خارجي در چند ماه گذشته در ايران و اعلام آمادگي آنان براي توسعه فعاليت هاي تجاري با ايران، پيشترفت بزرگي محسوب مي شود و ما اين پيشرفت را به ايران تبريك مي گوييم.
استاندار ايالت پنجاب پاكستان همچنين با اشاره به سفر اخير رئيس جمهوري اسلامي ايران به پاكستان و همچنين ديدار نخست وزير پاكستان از ايران، اين نوع ديدارها در سطح مقامات عاليرتبه را زمينه ساز ارتقاء همه جانبه روابط خواند.
ايالت پنجاب به عنوان بزرگ ترين قطب صنعتي، تجاري و كشاورزي پاكستان، بيش از نيمي از جمعيت 190 ميليون نفري اين كشور را در خود جاي داده است و نقشي بي بديل در چرخه صنعت و اقتصاد پاكستان ايفا مي كند.
سفير جمهوري اسلامي ايران در جريان سفر دو روزه خود به لاهور(مركز ايالت پنجاب) با هدف تحكيم و توسعه روابط همه جانبه ايران و پاكستان، با ديگر مقامات عاليرتبه سياسي و اقتصادي ايالت پنجاب ديدار خواهد كرد.
آساق**1723

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رايزني هاي سفير ايران در قطب صنعت و اقتصاد پاكستان/ تاكيد طرفين بر تقويت مناسبات اقتصادي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11994) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا