بيجار غرق در شادي و شعف مولود كعبه است

به گزارش خبرنگار ايرنا ماه رجب كه با ولادت امامي معصوم (ع) متبرك آغاز شد، با آماده نمودن بندگان متدين الهي و ولادت امامي مظلوم زمينه ساز ورود به ماهي مملو از شعف وارد شعبان مي گردد و سپس همه را رهسپار ديار ماه ضيافت الهي مي نمايد.
ولادت مولاي متقيان حضرت امير المومنين علي ابن ابيطالب (ع) كه از زيباترين، بي نظير ترين و دلرباترين ولادت هاي تاريخ بشريت است در اين ماه رقم خورده است و او را در ميان ماه هاي قمري شاخص نموده است تا حد اعلايي كه در روز قيامت ندا كننده اي ندا مي دهد 'اين رجبيون'.
ولادت گل سرسبد خلقت و حاصل باغ نبوت در روز 13 رجب در درون كعبه بدون نياز به جستجوي درب و درخواست كليد بابي، از معجزات الهي است كه فقط نصيب دُردانه خلقت حق تعالي شده است.
شهرستان بيجار كه در شرق استان كردستان و به دروازه كردستان شهرت دارد، چند روز است در جشن، شادي، شعف و تب و تاب گراميداشت ولادت هاي امامان معصوم (ع) اين ماه است.
اوج شادي و نشاط مردم اين ديار در شب و روز يوم البيض (روز سفيد) است. روزي كه ولايت مولود آن شرط كامل شدن دين حضرت محمد(ص) گرديد.
ميدان آيت الله فاضل ميعادگاه هميشگي بچه هياتي ها در ولادت ها و شهادت ها گردهم مي آيند و با برپا داشتن خيمه هايي با حال و هواي خاص روز، اجراي برنامه هايي خاص براي مردم دوستدار ولايت، امامت و پيروان ختمي مرتبت حال و هواي شهر را دگرگون مي كنند.
هيات قمربني هاشم(ع) امسال در شب و روز 13 رجب عهده دار جشن بيجار در ميدان آيت الله فاضل شده است، برنامه هاي خاص و ويژه اي براي مردم اجرا مي كند.
مسجد حضرت اميرالمومنين علي (ع) امشب پذيراي همه عاشقان و دوستداران مقام ولايت و امامت است و مداحان و خادمان با تمام وجود از مردم پذيرايي مي كنند.
برخي مومنين، متديين و جوانان فعال مساجد نيز با پرچم هاي رنگارنگ و پارچه هاي زيبا معابر و خيابان مسير مراسم را تزيين با پخش شربت، خرما، تنقلات، شكلات، دود نمودن اسپند و پرداخت بخشي از هزينه هاي جشن خود را با خادمان آيين همراه و خود را در ثواب آن شريك مي كنند.
پخش سرودهاي اصيل و شاد از بلندگوي مساجد، خيمه هاي شادي، پخش شيريني و تنقلات بين عابرين، رانندگان و زائران قبور مطهر شهداي گمنام در بوستان 15 خرداد از كمترين برنامه هاي امشب و روز 13رجب است.
برگزاري آيين قرائت حديث كسا در گلزار شهدا، حضور هيات هاي مذهبي بين معتكفين در مساجد حضرت جواد الائمه(ع) و جامع، سخنراني مبلغين اعزامي از حوزه هاي علميه قم و بيجار معنويت خاصي را در فضاي محل برگزاري ايجاد مي كند.
اين ميلاد خجسته كه به عنوان روز پدر نيز نام گذاري شده است، حسابي بازار گل فروشي ها، عطرفروشي ها، پيراهن و جوراب فروشي ها، عتيقه و انگشتري و ساعت فروشان را داغ داغ كرده است.
شيريني و تنقلات شيرين و رنگارنگ براي پذيرايي از عابرين، مسافران و رانندگان خودروها، مردم شركت كننده در آيين جشن شادي بر شعف و شادي مردم افزوده است.
شهر بيجار كه در 145 كيلومتري سنندج مركز استان كردستان قرار دارد در اين ايام غرق در نور و شادي است .
7350/3033

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بيجار غرق در شادي و شعف مولود كعبه است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11995) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا