سي ان ان :اوباما درنشست رياض كشورهاي عربي را به بهبود روابط با ايران ترغيب كرد

به گزارش روز پنجشنبه شبكه خبري سي ان ان عربي ، يك روز بعد از مذاكرات طولاني باراك اوباما رئيس جمهوري آمريكا با پادشاه عربستان، نشست كشورهاي حوزه خليج فارس در رياض برگزار شد، اوباما تلاش كرد كه كشورهاي حوزه خليج فارس را به ايفاي نقش بيشتر در ايجاد ثبات در منطقه متقاعد كند.
در مذاكراتي كه اوباما در قصر الدرعيه در رياض با سران كشورهاي عربي داشت با فشار پيش بيني شده اي از سوي رهبران كشورهاي عربي مواجه شد.
عربستان، امارات، كويت، عمان ، بحرين و قطر خواستار ارائه حمايت هاي بيشتر آمريكا از عراق عليه داعش شدند.
اوباما همچنين در اين نشست ها با ترديدهاي قابل انتظاري در روش مقابله با تروريستي كه بر روابط بين واشنگتن و رياض سايه افكنده است، مواجه شد.
رئيس جمهوري آمريكا قبل از ترك رياض و سفر به لندن با خبرنگاران مصاحبه كرد.
مقامات آمريكايي بعد از ديدار اوباما و پادشاه عربستان اين ديدار را موفقيت آميز توصيف كردند .
باراك اوباما در ديدار با پادشاه عربستان و وليعهد ابوظبي، طرف هاي عربي را به ايجاد رابطه جديد با ايران ترغيب كرد.
راب مالي مشاور اوباما در سياست هاي خاورميانه گفت: اختلافات بين كشورهاي عضو شوراي همكاري خليج فارس و به خصوص عربستان با ايران موجب ناآرامي و بي ثباتي و از سوي ديگر تقويت داعش و گروه هاي تروريستي در منطقه مي شود.
شبك **خاورم**1408**1917

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سي ان ان :اوباما درنشست رياض كشورهاي عربي را به بهبود روابط با ايران ترغيب كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12001) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا