سلطاني فر: گسترش گردشگري راه رسيدن به اقتصاد مقاومتي است

به گزارش خبرنگار ايرنا، مسعود سلطاني فر روز پنجشنبه درآيين تجليل ازاعضاي ستاد اجرايي خدمات سفر قشم در نوروز 95 ، افزود: در نوروز امسال شاهد تعامل بسيار خوب مردم با خدمتگذاران بوديم و با مديريتي زماني كه انجام شد ، رشد 10 درصدي سفرها و 50 درصدي بازديد از مراكز فرهنگي ، تاريخي و جاذبه هاي گردشگري را نسبت به پارسال شاهد بوديم.
وي ، سفرهوشمندانه مردم همراه با مطالعه قبلي واستفاده از ابزارمختلف رسانه اي به منظور يافتن مقاصد جديد را از ويژگي هاي سفرهاي امسال نوروزي كشور دانست و افزود: امسال ساماندهي زماني و مكاني براي سفرها انجام خواهد گرفت تا سفرها در طول سال گسترده شوند ومكان هاي مختلف براي اقشار مختلف مردم آماده و معرفي شود.
معاون رئيس جمهوري با بيان اينكه ساماندهي زماني مسافرت ها موجب كاهش فشار روي محورهاي مواصلاتي و اقامتگاه ها مي شود، افزود: اين مهم ، همچنين به رونق هميشگي مراكز ديدني، تاريخي و اقامتي نيز منجر خواهد شد.
وي، تخفيف هواپيما، قطار و اتوبوس هاي مسافرتي را از جمله مشوق هاي لازم به منظور نيل به اين منظور دانشت و افزود: با ارائه درست اين خدمات به مردم، شاهد خدمات با كيفيت تر به تعداد بيشتري از مردم خواهيم بود.
رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از ساماندهي مكاني به عنوان يكي ديگر از برنامه هاي اين سازمان براي تنوع بخشي به مقاصد گردشگري ذكر و اضافه كرد: مقاصد گردشگري د چند سال گذشته به چند استان خلاصه مي شد كه تنها امسال خراسان شمالي، جنوبي، كرمانشاه، كهگيلويه و بوير احمد و اسلام نيز در زمره اهداف و مقاصد گردشگري معرفي شدند.
وي جاذبه هاي مختلف تاريخي، فرهنگي، طبيعي و اقليمي كشور را به منظور استفاده گردشگران خارجي داراي اهميت خواند و افزود: موقعيت خاص كشورمان اجازه مي دهد يك گردشگر در يك روز هم اسكي روي برف را تجربه كند و هم از آب تني در دريا لذب ببرد.
سلطاني فر از منطقه آزاد قشم به عنوان نمونه موفق كشور در زمينه گردشگري نام برد و افزود: عملكرد مديران اين سازمان در نوروز 95 مثال زدني بود و با اقدام هاي انجام شده شاهد افزايش حمل و نقل دريايي، ارتقاي كيفيت خدمات و رضايتمندي بوديم.
وي، قشم را از اولويت هاي گردشگري دانست و گفت: درصصد هستيم تا براي اقشار مختلف مردم امكانات اقامتي و تسهلات فراهم كنيم.
در اين جلسه، از نوروزبانان بي نوروز با اهداي جوايزي تقدير شد.
قشم با ژئوسايت هاي مختلف و جاذبه هاي مختلفي چون خليج دلفين ها، لاك پشت هاي پوزه عقابي، تنگه چاهكوه، دره ستاره ها، دره تنديس ها، جزاير ناز، جنگل هاي حرا، غار نمكدان و هزاران جاذبه طبيعي و گردشگري سالانه ميزبان ميليون ها گردشگر داخلي و خارجي است.
7275/ 6048

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سلطاني فر: گسترش گردشگري راه رسيدن به اقتصاد مقاومتي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12011) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا