رودان در جشن ميلاد مولود كعبه غرق در سرور و شادماني شد

به گزارش پنجشنبه ايرنا' جاي جاي شهرستان رودان در جشن ميلاد سراسر نور امير مهرباني مولاي متقيان غرق در نور و شادماني است و عاشقان و شيفتگان اهل بيت عصمت و طهارت با برگزاري آئين هاي جشن و سرور، خجسته زاد روز كعبه آمال عدالت طلبان و حق جويان را گرامي داشتند.
مردم شهرستان رودان با برپايي جشن هاي سنتي اين عيد بزرگ را گرامي داشتند و با ديد و بازديد، عيد ديدني و تكريم سادات جليل القدر در اين لحظات سراسر نور و پر خير و بركت، سلامتي، تندرستي، محبت و ولاي اهل بيت عصمت و طهارت (ع) را از پروردگار عالميان، براي يكديگر؛ طلب كردند.
همزمان با سالروز ميلاد خجسته حضرت علي (ع) و روز پدر، فرزندان ايران زمين به ديدار پدران و پدر بزرگ ها رفتند و بر دستان سخاوتمند و بخشنده آنان بوسه مهر و عاطفه زدند و از آنان خواستند دعاي پر خير و بركتشان هماره بدرقه راهشان باشد.
در طليعه سيزدهمين روز از ماه رجب سال سي ام عام الفيل، مكه حال و هواي ديگري داشت، دروازه هاي آسمان گشوده شد، باراني شگفت در روح و جان زمان و زمين باريدن گرفت، زمين در ستاره باران ميلادي بزرگ به هلهله نشست، خبر ولادت روح عدالت در خانه كعبه، دهان به دهان در شهر تكثير شد.
حضرت علي (ع) در سيزدهم رجب سال سي ام عام الفيل در مكه ديده به جهان گشود. پدر بزرگوار ايشان عمران عبدمناف معروف به ابوطالب و مادر بزرگوارشان فاطمه بنت اسد، نوه هاشم، اولين زن هاشميه ‌اي كه با مرد هاشمي، ابوطالب ازدواج كرد.
شهرستان رودان در 90كيلومتري شرق بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده است.
7196/6048

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رودان در جشن ميلاد مولود كعبه غرق در سرور و شادماني شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12016) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا