بارندگي هاي اخير آب شرب شهرهاي هرسين و اسلام آبادغرب راغيرقابل نوشيدن كرد

دكتر ابراهيم شكيبا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: به علت بارندگي هاي اخير در استان كرمانشاه، كدورت آب شرب شهر هرسين افزايش يافته است.
وي با بيان اينكه اين آب براي شست و شو و استحمام مانعي ندارد اظهار كرد: كدورت آب به معناي آلودگي نيست و كدورت به معناي اشباع مواد معدني در آب مي باشد.
شكيبا اضافه كرد: تا هنگامي كه اين آب با اقدامات شركت آب و فاضلاب (آبفا) قابل شرب نشود نوشيدن آن توصيه نمي شود.
** شهروندان اسلام آباغرب آب را بجوشانند
وي با بيان اينكه آب شرب شهر اسلام آبادغرب نيز قابل نوشيدن نيست افزود: مردم اين شهر بايد آب لوله كشي را بجوشانند و به منظور جلوگيري از آلودگي زيستي و انتقال بيماري به شستن صحيح و بهداشتي دست ها در طول روز اقدام كنند.
فرماندار هرسين نيز در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اعلام كرد: 12 دستگاه تانكر آبرسان هم اكنون در سطح اين شهر مستقر شده و مردم مي توانند آب شرب خود را از اين تانكرها تامين كنند.
ياور محمدي افزود: براساس آزمايش هاي انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه و كنترل كيفيت شركت آب و فاضلاب استان؛ كدورت آب هرسين هم اكنون بالاست كه اميدواريم اين مشكل ظرف دو سه روز آينده برطرف شود.
وي اظهار كرد: براساس آزمايش هاي انجام شده آب لوله كشي شهر هرسين كه از سراب اين شهر تامين مي شود هيچ گونه آلودگي ميكروبي ندارد و مردم مي توانند از اين آب براي شست و شو و استحمام استفاده كنند.
وي؛ علت بروز اين مشكل را بارندگي هاي چند روز اخير عنوان كرد و گفت: ميزان بارندگي هاي شهرستان هرسين در سال زارعي جاري به بيش از 600 ميليمتر رسيده كه دو برابر سال گذشته است.
شهرستان هرسين با 88 هزار نفر جمعيت در 44 كيلومتري جنوب شرق كرمانشاه واقع شده و شهرستان اسلام آبادغرب هم با 150 هزار نفر جمعيت در 55 كيلومتري غرب كرمانشاه قرار دارد.
ميزان بارندگي هاي سال زراعي استان كرمانشاه تاكنون 643 ميليمتر بوده كه اين ميزان نسبت به سال گذشته 204 درصد و نسبت به بلند مدت 164 درصد افزايش يافته است.
7460/8066 /1484

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بارندگي هاي اخير آب شرب شهرهاي هرسين و اسلام آبادغرب راغيرقابل نوشيدن كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12078) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا