تقویت روابط تجاری اصفهان و هنگ کنگ

نشست بررسی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری اصفهان و هنگ کنگ در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت:استان اصفهان با 5 میلیون نفر جمعیت ،70 شهرک صنعتی و استقرار 8 هزار و 500 واحد صنعتی و معدنی می تواند همکاری نزدیکی با مرکز تجارت هنگ کنگ داشته باشد.

قاسم علی جباری گفت:در دوران تحریم، ایران توانسته در بخش های صنعتی به دستاوردهای قابل توجهی دست پیدا کند و در دوران پساتحریم خواستار توسعه روابط تجاری با کشورهای آسیایی هستیم.

وی صنعت گردشگری را یکی از مهمترین موضوعات همکاری اصفهان و هنگ کنگ برشمرد و گفت:تبادل گردشگر و سرمایه گذاری در زیرساخت های اقامتی می تواند از جمله محورهایهای فعالیت دو طرف باشد.

پری فونگ مدیر منطقه خاورمیانه و آفریقای شورای توسعه همکاری های تجاری هنگ کنگ دراین نشست گفت:هنگ کنگ به عنوان یک منطقه خودمختار سیاسی شناخته می شود که بر اساس سیستم اقتصادی و حقوقی انگلستان طراحی شده و سیاست خارجی آن توسط دولت چین تدوین می شود.

وی با اشاره به جمعیت 7 میلیون نفری هنگ کنگ گفت:هدف از سفر هیات هنگ کنگی به ایران شناساندن توانمندی های این منطقه به سرمایه گذاران و بازرگانی اصفهان است تا در دوران پساتحریم شاهد توسعه روابط تجاری بین هنگ کنگ و اصفهان باشیم .

وی حضور نمایندگی اغلب شرکت های بین المللی در هنگ کنگ را یکی از مزیت های این منطقه در توسعه روابط تجاری بین المللی دانست .

انتهای پیام/مبرای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقویت روابط تجاری اصفهان و هنگ کنگ» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12089) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران