هاشمی: دغدغه اصلی فدراسیون های صنفی نبود بندهای قانونی در بودجه است

به گزارش ایرنا از فدراسیون ورزش كارگری، كیومرث هاشمی امروز(پنجشنبه) در دیدار با رئیسان هیأت های استانی و انجمن های ورزش كارگری كشور، افزود: وزارت ورزش و جوانان و كمیته ملی المپیك به جای ایفای نقش اصلی در برگزاری مجامع این فدراسیون ها، به ایفای نقش حمایتی بپردازند.
وی به امكانات و ظرفیت های ورزشی حوزه كارگری اشاره كرد و گفت: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی بعد از وزارتخانه های ورزش و جوانان و آموزش و پرورش، دارای بیشترین امكانات ورزشی در سطح كشور است اما با وجود ظرفیت های موجود از نظر سخت و نرم افزاری در كشور، متأسفانه كمتر مورد حمایت قرار گرفته است.
رئیس كمیته ملی المپیك ابراز امیدواری كرد كه ورزش كارگری در بخش ورزش همگانی بتواند خدمات زیادی به بهبود سلامتی و روحیه شادی و نشاط در بین جامعه كمك كند.
هاشمی با طرح این پرسش كه چرا نباید ورزش های پایه را به كمك فدراسیون های صنفی مانند ورزش كارگری، دانشجویی توسعه داده و از ظرفیت های این نهادها در توسعه ورزش همگانی استفاده كرد، گفت: 40 میلیون نفر در جامعه كارگری به عنوان بیشترین، بزرگترین و در عین حال مهمترین و حساس ترین جامعه مورد هدف و نیازمند ورزش در سطح كشوراست.
وی به تلاش های اخیر این كمیته در تأمین و اختصاص ردیف های بودجه به فدراسیون های صنفی اشاره كرد و افزود: این كمیته آمادگی مذاكره با سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور برای اختصاص بودجه خاص به فدراسیون های صنفی به ویژه ورزش كارگری دارد.
هاشمی اضافه كرد: تلاش می كنیم فدراسیون ورزش كارگری و جامعه ورزش كشور مانند گذشته در مجامع كمیته ملی المپیك صاحب رأی و كرسی باشند.
ورزشی**9250 ** 2023

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هاشمی: دغدغه اصلی فدراسیون های صنفی نبود بندهای قانونی در بودجه است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12095) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا