موافقت انگلیس با پذیرش 3 هزار كودك و آواره سوری

به گزارش ایرنا، دیوید كامرون نخست وزیر انگلیس پیش از این وعده داده بود كه تا سال 2020 میلادی 20 هزار آواره سوری كه در اردوگاه های پناهندگان در منطقه ساكن هستند، مورد پذیرش و در این كشور اسكان داده خواهند شد.
تعهد جدید دولت دولت انگلیس به دنبال درخواست های صورت گرفته از این كشور برای پیوستن به برنامه اسكان كودكان درمعرض خطر در جهان صورت گرفته است.
وزارت كشور انگلیس گفته است كه 3هزار نفر یاد شده شامل كودكان كار و نیز كودكانی كه در معرض سوء استفاده هستند و كودكان سوری كه توانسته اند خود را به اروپا برسانند، خواهد شد.
براساس گزارش های منتشر شده، به دنبال درگیری های سوریه بیش از 4.5 میلیون سوری در سراسر منطقه پراكنده شده اند كه نیمی از آنها كودكان هستند كه نیازمند غذا، آموزش و مسكن می باشند.
به گفته سازمان ملل متحد و نهادهای مدنی، كودكان سوری كه توانسته اند خود را به نحوی به خاك اروپا برسانند بشدت در معرض خطرات مختلف قرار دارند.
گفته می شود در چارچوب تعهد كامرون برای پذیرش 20 هزار آواره سوری، تاكنون تنها یكهزار سوری كه 500 تن از آنها كودك هستند وارد انگلیس شده اند .
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موافقت انگلیس با پذیرش 3 هزار كودك و آواره سوری» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12097) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا