تاكيد رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها بر حمايت از نيروهاي انقلابي در اين مراكز

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمد محمديان روز پنجشنبه در گردهمايي معاونان و مديران فرهنگي و اجتماعي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي كشور در مشهد افزود: هر مجموعه اي خواه اصلاح طلب يا اصولگرا كه به اين نظام و ستون خيمه نظام اعتقاد دارد و به آن دلبسته است، مورد پذيرش و حمايت ما در دانشگاههاست.
وي اظهار كرد: همه مسئولان در دانشگاه ها نسبت به همه دانشجويان مسئوليت دارند و در كار فرهنگي و سياسي مجموعه دانشجويان و استادان مخاطب آنان هستند.
وي با بيان اينكه دانشجويان ايران بهترين جوانان دنيا و براساس پيمايش انجام گرفته از سوي وزارت علوم بيش از 90 درصد آنان افرادي معتقد هستند گفت: نبايد كوتاهي هاي خود را به پاي جوانان بنويسيم بلكه بايد راهنمايشان باشيم و جلو تندروي هايشان را بگيريم.
حجت الاسلام محمديان افزود: اين جوانان با وجود داشتن مشكلات بسيار به اسلام و قرآن معتقد هستند.

* بزرگترين امانت حضرت علي (ع) حفظ دينداري است
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها با اشاره به روايتي از حضرت امام صادق (ع) در باره حضرت علي (ع) اظهار كرد: امير مومنان علي (ع) صادق و امانتدار بودند و با اينكه در فضايي غبارآلود حكومت را به دست گرفتند هرگز براي تثبيت حكومت با معاويه سازش نكردند.
وي گفت: اگر امام علي (ع) سياست مبتني بر مصلحت انديشي را مي پذيرفت به طور قطع جنگ جمل يا حتي جنگ صفين اتفاق نمي افتاد و دليل در اوج ماندن آن حضرت و ماندگاري ولايت ايشان تا امروز، صداقت و امانتداري و پرهيز از سازش با دشمن بود.
وي افزود: اينكه گفته مي شود حضرت علي (ع) 25 سال خانه نشين شد، صحت ندارد زيرا در مدتي كه خلافت در دست ديگري بود، رهنمودهاي آن حضرت تاثير بسيار بر جامعه اسلامي گذاشت و نيروهاي بسيار تربيت كردند.
حجت الاسلام محمديان اظهار كرد: حضرت علي (ع) براي اسلام مادر بود و نه دايه، آن حضرت با تمام وجود فرزند نوپاي اسلام را رشد داد و اداي امانت كرد.
وي گفت: بزرگترين امانت حضرت علي (ع) كه بايد دينداران حفظ مي كردند، انقلاب اسلامي و داشتن نظام مبتني بر آموزه هاي اسلامي بود.
وي افزود: بعد از صدر اسلام هرگز چنين فرصتي براي مسلمانان ايجاد نشد و انقلاب اسلامي در زماني كه فاتحه دين خوانده شده بود، دين را به جامعه بازگرداند و به همه معادلات سياسي دنيا پايان داد.
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها با بيان اينكه خيمه انقلاب اسلامي، مردم و ستون آن رهبري است اظهار كرد: بيداري اسلامي نشات گرفته از انقلاب اسلامي ايران منجر به راه افتادن موجي از اسلام خواهي در كشورهاي منطقه شد اما به دليل نبود رهبري كه اين انقلاب را مديريت كند، خيمه فروريخت و انقلاب هاي مردم در تونس، مصر و ليبي بي نتيجه ماند.
وي ادامه داد: نظام اسلامي ايران گردنه هاي بسيار را پشت سر گذاشت كه هر گردنه مي توانست پرتگاهي براي ملت و نظام باشد اما به دليل استحكام ستون انقلاب، اين خميه از بين نرفت و همچنان با تكيه بر اين ستون با عزت و اقتدار پابرجاست.
وي مهمترين و راهبردي ترين مساله نظام اسلامي را حفظ جايگاه و تقويت ستون خيمه انقلاب دانست.
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها گفت: عامل حفظ ستون خيمه انقلاب، توجه و عمل به اصول راهبردي است كه از سوي رهبر معظم انقلاب اعلام مي شود.

* تزريق بي اعتمادي و گفتمان سازي جديد بين نخبگان و مسئولان كشور
حجت الاسلام محمديان با اشاره به سه دغدغه مهم كه از سوي رهبر معظم انقلاب در يك سال اخير مطرح شده است افزود: نخستين دغدغه و تاكيد موكد رهبر معظم انقلاب حفظ روحيه و گفتمان انقلابي بويژه بين مسئولان است.
وي اظهار كرد: امروزه تلاشي بويژه در سطح نخبگان بر ايجاد گفتمان سازي ديگري در مورد دشمنان انقلاب وجود دارد تا يك دو راهي براي نخبگان ايجاد كنند و بگويند غير از اين دو، راه ديگري وجود ندارد.
وي گفت: تزريق بي اعتمادي به خود از طريق گفتمان سازي جديد به اين معناست كه مسئولان يا بايد با آمريكاي قدرتمند و شكست ناپذير كنار بيايند و يا به ناچار سختي ها را تحمل كنند.
اين كارشناس حوزه و دانشگاه خاطر نشان كرد: اين درحالي است كه ملت ايران در چهار دهه اخير با ايستادگي، توانمندسازي خود و گذشتن از مشكلات و تنگناهاي بسيار ثابت كرده است كه راه ديگري براي مقابله با آمريكا و زورگويي هاي اين كشور وجود دارد.
حجت اسلام محمديان، دغدغه دوم رهبر معظم انقلاب را نفوذ دشمن از طريق 10 شيوه مهم ذكر كرد و افزود: اين نفوذ ادامه تهاجم فرهنگي، شبيخون فرهنگي، ناتوي فرهنگي و جنگ نرم است و بنا به فرمايش رهبر معظم انقلاب دشمن طرق مختلفي را براي نفوذ در نظر دارد كه از جمله آنها راه علمي و راه هنري است.
وي اظهار كرد: در اين راستا دشمن مامور مستقيم دستگاه هاي امنيتي خود را به عنوان يك فرد صاحب هنر براي جشنواره موسيقي فجر به ايران فرستاد كه وزارت اطلاعات به موقع مانع از اين كار شد.
وي گفت: آمدن آقاي بلر به ايران و گشت و گذار وي در چندين شهر جاي ترديد دارد و بايد نسبت به آن هوشيار بود.

* شيفتگي برخي نسبت به آمريكا راه نفوذ دشمن را باز مي كند
حجت الاسلام محمديان ديپلماسي علمي را يكي از راه هاي نفوذ دشمن به نظام اسلامي دانست و افزود: سياست نظام اين است كه 500 هزار صندلي خالي در دانشگاه هاي كشور را در اختيار دانشجويان خارجي قرار دهد و از استادان خارجي در دانشگاه ها بهره گيرد.
وي اظهار كرد: به هيچ وجه سياست نظام اين نيست كه براي جلوگيري از نفوذ علمي دشمن، درهاي كشور را ببندد و هيچ كس را راه ندهد اما بايد هوشيار بود زيرا دشمن دست از دشمني خود با ايران برنداشته است.
وي گفت: آنچه راه نفوذ را باز مي كند، شيفتگي در برخي افراد است كه ديگر سخن از دشمني با آمريكا بر زبان نمي آورند و مي گويند بايد ديوار بي اعتمادي بين ايران و آمريكا شكسته شود.
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها افزود: امروز دشمن كشور ما را به حمايت از تروريسم متهم مي كند و مي خواهد مسئولان ما از موضع خود عقب نشيني كنند.
وي بيان كرد: مهمترين اهرم قدرت ايران نفوذ نظام اسلامي در منطقه خاورميانه است لذا دشمن كشور ما را به حمايت از تروريسم متهم مي كند تا از نفوذش در منطقه بكاهد و ايران را به نقض حقوق بشر متهم مي كند تا سياست هاي داخلي آن را تغيير دهد.
وي با بيان اينكه يكي از اهرم هاي قدرت ايران، موشك ها و دستاوردهايش در زمينه تجهيزات هوا و فضاست گفت: اگر موشك داشتيم 'صدام حسين' جرات حمله به كشور ما را نداشت لذا خوش خيالي است اگر انتظار داشته باشيم دشمن درصدد تضعيف اهرم هاي قدرت ما نباشد.
حجت الاسلام محمديان افزود: رئيس جمهوري آمريكا به دنبال تغيير در رفتار ايران است و متاسفانه عده اي در داخل كشور در اين زمينه آمادگي خوبي براي ايجاد تغيير از خود نشان مي دهند.
وي اظهار كرد: اين شيفتگي نسبت به آمريكا مشكلي است كه از ابتداي انقلاب اسلامي وجود داشته و عده اي معتقد بودند كه بايد با آمريكا كنار آمد.
وي سومين دغدغه رهبر معظم انقلاب را اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: دانشگاه ها در اين بخش ظرفيت بسيار دارند و دانشجويان مي توانند گفتمان ساز و راهنماي مسئولان در مناطق مختلف كشور باشند.
7489 / 6053

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاكيد رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها بر حمايت از نيروهاي انقلابي در اين مراكز» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12098) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا