سید مسعود سیادتی: قانون ایجاد و توسعه احزاب مورد مطالعه و مداقه قرار گیرد

استان‌ها > سمنان - یکی از سخنرانان همایش نخبگان و علما و ایثارگران با حضور رئیس جمهور در سمنان سیدمسعود سیادتی جانباز جنگ تحمیلی و استاد دانشگاه بود که به علت کمبود وقت موفق به سخنرانی نشد اما متن صحبت های وی در اختیار ما قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین متن سخنرانی وی به شرح زیر می باشد
بسم الله الرحمن الرحیم
ان الله یامرکم ان تودوا الامانات الی اهلها
با درود به ارواح طیبه شهداء و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و با درود به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه خادمان بشریت در سراسرجهان و با سلام به محضر علماء ، اندیشمندان ، استادان ، ایثارگران ، خانواده معظم شهدا و بویژه مهمان و میزبان و فرزند برومند استانسمنان ، رئیس جمهور سرافراز ایران، جناب آقای دکتر روحانی و همراهان محترمشان و ائمه محترم جمعه و جماعات و استاندار روشن بین و خدوم و فرمانداران محترم سراسر استان و با سپاس از مردم فهیم استان سمنان در خلق حماسه‌ی حضور 13 فروردین 95.
جناب آقای دکتر روحانی
از آغاز جمهوری اسلامی ایران تا کنون ، از مفاخرات و امتیازاتی که دولتمردان ، وزراء ، استانداران ، مسئولان و مدیران کشوری برای خود قائل هستند ، عدم وابستگی آن ها به احزاب می باشد . در انتخاب مدیران، با همه ی صلاحیت های لازم یک فرد ، حزبی بودن تنها شاخصه‌ی منفی و پررنگ تر از همه ویژگی های دیگر تلقی می شود و تنها همین عامل، کافی است که فردی با صلاحیت بسیار بالا، از خدمت به کشور یا کشور را از خدمت او محروم سازند. در حالیکه در جوامع پیشرفته دنیا ، احزاب، سازندگان برنامه های توسعه ی همه جانبه و مدیران فردای جامعه هستند .
رئیس جمهور محترم
حضرتعالی مستحضر هستید که : «در ساختار احزاب ، برنامه ها و شخصیت ها شکل می گیرند و با مطالعه‌ی روزآمد خود، توان تغییرات مستمر در برنامه و شخصیت ها را خواهند داشت.»
جناب آقای دکتر روحانی
شاید تشخیص شما و بسیار کسان دیگر این باشد که احزاب ما کفایت لازم و رشد و بلوغ کافی را برای برنامه ریزی و اداره و مدیریت کشور کسب ننموده اند. در این خصوص پیشنهاد می کنم با ایجاد کارگروه مناسبی با مسئولیت معاون امور مجلس رئیس جمهور محترم، قانون ایجاد و توسعه احزاب مورد مطالعه و مداقه قرار گیرد و از احزاب خواسته شود برای بقا یا تاسیس، علاوه بر اساسنامه و مرامنامه و گرایش سیاسی حزب، مانیفست و برنامه‌ی همه جانبه خود را در شئون مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، سیاسی، بین المللی و غیره... ارائه نمایند، تا هم پایه های رشد و بلوغ احزاب فراهم گردد و هم علاقمندان به عضویت و هواداری، آگاهانه به احزاب بپیوندند و نیز مردم بدانند که با چه رویکردی حاکمان و دولتمردان و نمایندگان خود را در مجالس مختلف کشور انتخاب می کنند .
رئیس جمهور محترم
اگر امروز، در ایران به همین اندک نقش احزاب موجود، اعتقاد داشته باشیم، مسلما در پیگیری بسیاری از امور موفق تر خواهیم بود همانطور که در خرداد 92 و هفتم اسفند 95 شاهد بودیم.
اگر احزاب، فعال و موثر باشند، قطعا دیگر به آسانی امکان دست اندازی به سرمایه های ملی و امانات مردمی، امکان پذیر نمی باشد و خائنان به ثروت های ملی کشور، به موقع، افشا و رسوا خواهند شد و از پیامدهای زیان بار آن، پیشگیری به عمل خواهد آمد. اگر احزاب، فعال و موثر باشند، هرگز امکان عوام فریبی و دروغگویی برای هیچ مسئولی، فراهم نخواهد شد و بالندگی فکری مردم و جامعه، مانع از رشد جهل و خرافه و مدیریت جاهلان خواهد گردید .
اگر احزاب، فعال و موثر باشند، توان نقد قدرت، به آسانی پدید می آید و قدرت ها، کمتر به انحراف کشیده می شوند و جهان کمتر شاهد بروز خودکامگی و ظهور دیکتاتوران خواهد بود .
جناب آقای دکتر روحانی
در اتفاقات چند روزه‌ی اخیر، در جهان، شاهد نقش پررنگ احزاب در رویارویی با انحراف و سوء استفاده هستیم ، برخوردی که با خائنان صندوق سرمایه گذاری پاناما صورت گرفت و بسیاری از دولتمردان را در کشور های مختلف، رسوا و مجبور به استعفا نمود، شکل سازمان یافته‌ی تاثیر احزاب است
شاید، حضرتعالی بفرمائید که:«نه تنها مخالف رشد و بالندگی احزاب نیستید، بلکه حامی و پشتیبان آن نیز می باشید، که قطعا نیز چنین است. اما به نظر اینجانب، لازم است به مدیران خود در تمامی سطوح، دستور فرمائید، از نیروهای قابل و خدومی که علاوه بر سایر صلاحیت‌ها، از مزیت عضویت، در احزاب، نیز برخوردار هستند، بدون هیچ گونه هراسی، در تصدی گری و مدیریت، به عنوان نیروهای بالنده، استفاده شود و عضویت در احزاب را امتیاز بزرگی به حساب آورند، نه اینکه عضویت در احزاب علت العلل دفع نیروهای کارآمد شود.
رئیس جمهور محترم
با شناختی که آحاد ملت ایران، از جنابعالی دارند و بر این اساس دولت یازدهم را به ریاست شما برگزیده اند و اداره کشور را به شما و همکارانتان در هیئت دولت، واگذار نموده اند، انتظار دارند، با برنامه های نوین و مترقی ، همانطور که با تاکید بر مذاکره و تعامل جهانی، کشور را در برجام یک به ساحل پیروزی و نجات رسانیده اید، با اجرای برجام های بعدی بر اساس گفتگو و درک متقابل داخلی و استمرار آن در دولت دوازدهم، با در نظر گرفتن نقش احزاب، توفیق بیش از پیش داشته باشید.
جناب آقای دکتر روحانی
آوازهتان بلند و نامتان در یاد ملت ایران و جهانیان ماندگار خواهد بود


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سید مسعود سیادتی: قانون ایجاد و توسعه احزاب مورد مطالعه و مداقه قرار گیرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12123) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین