ضعف در صنعت بسته بندی به ضرر صادرات/ گلوگاه های اصلی فساد دولتی شناسایی شد/پرونده بلندمرتبه سازی در تهران باید بسته شود

بکارگیری از ظرفیت های اقتصادی زمینه ای برای کاهش نرخ بیکاری و سیاست های دستوری مخل اقتصاد کشور از مهم ترین اخبار اقتصادی امروز.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوا ن، مهم ترین عناوین اقتصادی امروز به شرح زیر است:
توسعه صندوق های بازارگردان از نوسانات بازار می کاهد

کارشناس بازار سرمایه گفت: توسعه و افزایش نظارت بر شرکت های سرمایه گذاری و صندوق های بازار گردان می تواند در کاهش نوسان بازار موثر باشد.

یک کارشناس اقتصادی بیان کرد: سیاست های دستوری هیچگاه موفق نبوده اند و باید بدون توسل به اجبار برای مشکلات اقتصادی برنامه ریزی کرد.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی تهران گفت: مرغداران در یازده ماه گذشته وضعیت اسفناکی را تجربه کردند اما با توجه به کاهش جوجه ریزی در اسفندماه، قیمت ها در آینده ای نزدیک متعادل تر خواهد شد.

طبق آمار گمرک در سال 94 دو برابر سال 93 خودروی پورشه وارد کشور شده است.

کارشناسان معتقدند که ضعف در صنعت بسته بندی کشور موجب شده تا عمده صادراتمان به دیگر کشورها به صورت خام انجام شود.

یک کارشناس اقتصادی گفت: اصلاح سیستم نظام آموزشی بکارگیری از ظرفیت های اقتصادی سبب می شود تا چند سال آینده، شاهد کاهش نرخ بیکاری در کشور باشیم.

هشت گلوگاه اصلی فساد دولت به طور کامل شناسایی شده چرا که دولت تنها به دنبال شفاف کردن است.

کارشناسان معتقدند که دولت نباید خود را قیم تمام بخش های اقتصادی کشور بداند و باید اجازه دهد هربخش وظایف خودش را انجام دهد.

سبد نفتی اوپك به قیمت 38.58 دلار در بازار مورد دادوستد قرار گرفت.

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دولت، مجلس و شهرداری دست به دست هم دهند تا قانون ممنوعیت بلند مرتبه سازی در تهران اجرایی شود.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضعف در صنعت بسته بندی به ضرر صادرات/ گلوگاه های اصلی فساد دولتی شناسایی شد/پرونده بلندمرتبه سازی در تهران باید بسته شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12139) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران