دانشگاه آزاد اسلامي پرچمدار تحصيلات تكميلي در كشور است

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد طه هاشمي روز پنجشنبه در گردهمايي معاونين و مديران دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در مشهد افزود: اين دانشگاه از نظر گستردگي، تعداد دانشجو و استاد، متمايز از ديگر دانشگاه هاي كشور است.
وي اظهار كرد: در مديريت جديد دانشگاه آزاد اسلامي روند نقل و انتقالات دانشجويي با مكانيزه كردن آن شتاب گرفته و همه افراد مي توانند به طور يكسان از آن استفاده كنند.
وي با تاكيد بر اينكه دانشگاه آزاد اسلامي از وضعيت كمي و كيفي مطلوبي برخوردار است گفت: اين دانشگاه در زمينه جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي نيز در بسياري موارد اثرگذار بوده است.

* لزوم راه اندازي پژوهشكده هنر در دانشگاه آزاد اسلامي
معاون فرهنگي، دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در جلسه شوراي سياستگذاري جشنواره ملي تئاتر دانشگاهيان در مشهد نيز بر ايجاد پژوهشكده هنر در اين دانشگاه تاكيد كرد.
حجت الاسلام طه هاشمي گفت: اساس كار دانشگاه، آموزش و پژوهش است لذا در اين راستا بايد يك مركز پژوهشي در حوزه هنر در دانشگاه آزاد اسلامي راه اندازي شود و همه طرحهاي پژوهشي هنري و آموزش هاي مربوط به آن در اين مركز به اجرا درآيد.
وي ارتباط دانشگاه آزاد اسلامي با حوزه تصميم سازي و ستادي را مهم ارزيابي كرد و افزود: بايد با دعوت از استادان و صاحبنظران دانشگاه از تجارب و انديشه هاي آنان در حوزه هاي مختلف بويژه هنر بهره گرفت.
وي با ابراز خرسندي از ايجاد دبيرخانه دائمي جشنواره تئاتر دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در واحد مشهد اظهار كرد: با برنامه ريزي اين دبيرخانه و تشكيل كارگروه هاي آموزشي تئاتر، جشنواره تئاتر مي تواند در طول سال در ديگر واحدهاي دانشگاه هاي آزاد اسلامي نيز برگزار شود.
معاون دانشگاه آزاد اسلامي گفت: هدف اصلي از برگزاري جشنواره تئاتر دانشجويي شناسايي استعدادهاي هنري و معرفي آنان به جامعه هنري است.
دانشگاه آزاد اسلامي در خراسان رضوي داراي 60 هزار دانشجو است كه 25 درصد آن در مقطع كارشناسي ارشد تحصيل مي كنند.
تعداد اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي در خراسان رضوي هزار نفر و تعداد استادان حق التدريس آن دو هزار نفر است.
7489 / 6053

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه آزاد اسلامي پرچمدار تحصيلات تكميلي در كشور است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12183) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا