نخست وزير سوريه: عربستان، قطر، تركيه، فرانسه و انگليس همچنان به تروريست ها سلاح مي دهند

به گزارش ايرنا «وائل الخلقي» نخست وزير سوريه روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرگزاري روسيا سگودنيا افزود: شاهد هستيم كه عربستان سعودي، تركيه، قطر به همراه برخي كشورهاي غربي همچون فرانسه و انگليس هيچ تمايلي براي پيشبرد روند حل و فصل مسايل سوريه ندارند و برعكس به تشديد فعاليت هاي تروريستي در اين كشور كمك مي كنند.
وي افزود: ظرف يك هفته اخير بيش از پنج هزار تروريست از مرز تركيه به سوريه نفوذ كرده و وارد استان هاي حلب و ادلب شدند.
نخست وزير سوريه در مورد فعاليت هاي ضدسوري عربستان سعودي، تركيه، قطر، انگليس و فرانسه گفت: اين كشورها تلاش مي كنند زيرساخت هاي سوريه ويرانتر شده و توانمندي اقتصادي اين كشور از بين برود تا سوريه متلاشي شود.
وي ادامه داد: اما با مقاومت و ايستادگي ارتش سوريه و مردم اين كشور و حكومت سوريه به رهبري بشار اسد رئيس جمهوري سوريه و نيز دوستان اين كشور در وهله نخست روسيه و شخص پوتين، اين كشورها تاكنون به موفقيتي در نقشه هاي خود عليه سوريه دست نيافته اند.
وائل الخلقي گفت: پاسخ كوبنده و سازمان يافته ما به تهديدهاي تروريست هاي مورد حمايت اين كشورها به آنها اجازه نداد سوريه را شكست دهند.
وي افزود: با تروريسم بين المللي و در وهله نخست، گروه داعش و جبهه النصره در هر نقطه سوريه مبارزه مي كنيم.
شبك**اروپام*391**1504

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخست وزير سوريه: عربستان، قطر، تركيه، فرانسه و انگليس همچنان به تروريست ها سلاح مي دهند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12184) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا