اسامي نامزدهاي مورد حمايت شوراي هماهنگي احزاب اصلاح طلب لرستان اعلام شد

حجت الاسلام سيد مهدي موسوي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: گزينه نخست شوراي هماهنگي احزاب و تشكل هاي اصلاح طلب اين استان در حوزه انتخابيه خرم آباد و دوره چگني صيد محمد خان بيرانوندي است و با توجه به نزديك بودن اعظم محمدي نيا با جريان اصلاح طلبي و دولت تدبير و اميد، وي به عنوان گزينه دوم انتخاب شده است.
وي بيان كرد: اين در حالي است كه تعدادي از اصلاح طلبان اين شهرستان از مرتضي محمودوند كه يك اصولگراست، اعلام حمايت كرده اند.
وي اضافه كرد: در حوزه انتخابيه بروجرد گزينه اي هم راستا با جريانات اصلاح طلبي وجود ندارد اما شوراي هماهنگي احزاب و تشكل هاي اصلاح طلبان اين شهرستان هادي مقدسي را مورد حمايت قرار داده و اين در حالي است كه برخي از اصلاح طلبان اين شهرستان حمايت خود را از فاطمه مقصودي اعلام كرده اند.
حجت الاسلام موسوي گفت: در حوزه انتخابيه دورود و ازنا، حسين گودرزي مورد حمايت تمامي اصلاح طلبان است.
انتخابات دور دوم مجلس شوراي اسلامي در لرستان در 769 شعبه و صندوق اخذ راي و سه حوزه انتخابيه خرم آباد و دوره چگني با 343 شعبه ،بروجرد با 238 شعبه و دورود و ازنا با 188 شعبه برگزار مي شود.
واجدين شرايط راي دادن در استان طي مرحله دوم 898 هزار 225 نفر است كه از اين مجموع 433 هزار و 658 نفر درحوزه انتخابيه خرم آباد ودوره چگني ،277 هزار و 743 نفر در حوزه انتخابيه بروجرد ،و 186 هزار و 824 نفر در حوزه انتخابيه دورود و ازنا ساكن هستند .
از مجموع هفت حوزه انتخابيه اين استان، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي حوزه هاي انتخابيه اليگودرز ،سلسله و دلفان، كوهدشت و رومشكان و پلدختر در هفتم اسفند سال گذشته انتخاب و در سه حوزه ديگر لرستان رقابت بين 10نامزد به دور دوم كشيده شده است.
ميانگين مشاركت مردم استان در دور اول انتخابات دهم مجلس شوراي اسلامي 64 درصد بوده است.
اين استان داراي 9 كرسي نمايندگي مجلس شوراي اسلامي، هفت حوزه انتخابيه و 11 شهرستان است كه در اين دوره پنج كرسي تعيين تكليف مي شوند.
مرحله دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي دهم ارديبهشت ماه جاري برگزار مي شود.
7274/507

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسامي نامزدهاي مورد حمايت شوراي هماهنگي احزاب اصلاح طلب لرستان اعلام شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12209) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا