رئیس جدید پارلمان ایرلند بر گسترش مناسبات دوبلین و تهران تاكید كرد

به گزارش ايرنا، جواد كچوئيان، سفير ايران در دوبلين روز پنجشنبه با ' شان او فاريل' رئيس جديد پارلمان ايرلند ديدار و در خصوص روند مناسبات فيمابين دو كشور و تحولات مهم منطقه اي و بين المللي تبادل نظر و گفت وگو كرد.
در اين ديدار، رئيس پارلمان ايرلند نقش ايران در برقراري صلح و ثبات در منطقه را مورد تاكيد قرار داد و افزود: مردم ايرلند به فرهنگ و تمدن ايراني علاقه مند هستند.
اوفاريل گفت: روابط پارلماني ايرلند و ايران در دو سال اخير گسترش يافته واميدوارم كه در مجلس جديد ايرلند شاهد توسعه و تقويت مناسبات في ما بين باشيم.
وي تصريح كرد: توسعه روابط في ما بين تامين كننده منافع مشترك دو كشور خواهد بود.
در اين ديدار جواد كچوئيان سفير جمهوري اسلامي ايران در دوبلين نيز ضمن تشريح آخرين وضعيت مناسبات في مابين دو كشور، راه هاي توسعه و تعميق همكاري‌هاي ايران و ايرلند را تبيين كرد.
جواد كچوئيان همچنين مواضع تهران در خصوص تحولات منطقه خاورميانه را تشريح و مقابله با گروه هاي تروريستي و برقراري صلح و ثبات در منطقه را از اصول كلي سياست جمهوري اسلامي ايران برشمرد.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس جدید پارلمان ایرلند بر گسترش مناسبات دوبلین و تهران تاكید كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12210) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا