بحرین چهار نفر را به حبس محكوم كرد

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه از دبی اعلام كرد، این افراد به دوره های یك تا 15 سال زندان محكوم شدند. دادگاه بحرین از جمله موارد اتهامی مطرح شده علیه این چهار نفر را مقاومت در برابر پلیس، مالكیت سلاح و تهدید به استفاده از سلاح گرم عنوان كرد.
بحرین از فوریه 2011 كه قیام شیعیان در این كشور آغاز شد، صحنه ناآرامی بوده است. شیعیان بحرین به نحوه حكمرانی حاكمان آل خلیفه معترض هستند؛ اعتراض هایی كه با سركوب شدید نیروهای امنیتی بحرینی و عربی رو به رو شده است.
از سال 2011 به بعد، دهها نفر به دلیل پاره ای اتهامات از جمله انتقاد از مقام های بحرینی، محاكمه و به دوره های طولانی مدت زندان محكوم شده اند.
در همین حال، سازمان عفو بین الملل از مقام های بحرینی خواسته است چهره های مخالف حكومتی را بی درنگ و بدون قید و شرط آزاد كنند.
به رغم سركوب اعتراض های مردمی در بحرین، تجمعات در این كشور همچنان ادامه دارد و در اغلب موارد، نیروهای امنیتی با معترضان به شدت برخورد می كنند.
خاورم**9109**1572

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بحرین چهار نفر را به حبس محكوم كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12219) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا