وحدت مهمترين عامل خنثي كننده توطئه هاي دشمنان اسلام است

حجت الاسلام والمسلمين سيد حامد علم الهدي روز پنجشنبه در حاشيه مراسم مسابقات استاني طلاب اهل سنت استان هاي خراسان شمالي، جنوبي و رضوي در شهرستان تايباد طي گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در سال گذشته با وجود توطئه هاي دشمنان فعاليت هاي بسيار در مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي صورت گرفت.
وي اظهار كرد: در اين راستا در كشورهاي پاكستان، افغانستان، سوريه، لبنان، عراق و تعدادي از كشورهاي ديگر نشست ها و كنفرانس هايي با حضور علماي شيعه و سني برگزار شد.
وي گفت: در اين مقطع زماني، ايجاد وحدت در ميان مسلمين جهان اسلام يكي از مهترين وظايفي است كه بر عهده مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي گذاشته شده است.
حجت الاسلام والمسلمين علم الهدي ايجاد وحدت در بين مسلمين را يك وظيفه ديني دانست و افزود: ماموريت ايجاد امت واحد، ماموريت بزرگي است كه نيازمند تلاش همه دلسوزان عرصه وحدت، علما، بزرگان، مسئولان و انديشمندان است.
وي اظهار كرد: غرب از هر راه و ابزاري براي مبارزه و ضربه زدن به اعتقادات مذهبي و ديني بهره مي برد كه همه ما وظيفه داريم مانع رسيدن دشمن به اهداف شوم و پليدش باشيم.
وي گفت: ما حكومت اسلامي را مترقي تر از دموكراسي مي دانيم چون اعتقاد داريم حكومت براي خدا است و خدا بايد بر مردم حكومت كند و اعمال اين حكومت توسط نمايندگان خدا از جمله انبيا و ائمه اطهار (ع) انجام مي شود.
مسابقات قرآني طلاب اهل سنت استان هاي خراسان شمالي، جنوبي و رضوي با حضور 300 طلبه مدت سه روز در تايباد ادامه دارد.
شهرستان 114هزار نفري تايباد در 225 كيلومتري جنوب شرقي مشهد قرار دارد.
7494 / 6053

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وحدت مهمترين عامل خنثي كننده توطئه هاي دشمنان اسلام است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12222) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا