هيات گروه انصارالله وارد كويت شد

به گزارش خبرگزاري فرانسه از كويت ، سازمان ملل بر انجام اين مذاكرات به اميد پايان دادن به مناقشه اي كه موجب تنش و رقابت هاي منطقه اي شده است ، تاكيد دارد.
از زمان شروع حملات هوايي ائتلاف تحت رهبري عربستان سعودي به يمن در ماه مارس 2015 ، بيش از 6400 نفر در اين كشور كشته شدند كه عمدتا غير نظامي و زن و كودك بودند .
گروه انصارالله اكنون بخشهاي وسيعي از خاك يمن از جمله صنعا پايتخت اين كشور را به عهده دارد و عمليات هوايي ائتلاف با هدف روي كار آوردن دولت مستعقي تحت حمايت عربستان در يمن بي نتيجه مانده است .
مذاكرات صلح در ابتدا قرار بود روز دوشنبه شروع شود ولي به دليل اعتراض گروه انصارالله به نقض آتش بس برقرار شده از تاريخ 11 آوريل به تاخير افتاد.
سخنگوي ' ولد شيخ احمد ' نماينده سازمان ملل در امور يمن در گفت و گو با خبرگزاري فرانسه تاييد كرد كه هيات اعزامي انصارالله ذقايقي پيش وارد كويت شده است.
علاوه بر هيات انصارالله گروهي از اعضاي حزب كنگره عمومي خلق به رهبري علي عبدالله صالح رئيس جمهوري پيشين يمن نيز اين هيات را همراهي مي كند.
يك عضو هيات اعزامي دولت مستعفي يمن نيز تاييد كرد كه مذاكرات قرار است، شروع شود.
شبك ** 1403 **1917

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هيات گروه انصارالله وارد كويت شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12227) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا