توان تخصصي خيران را در حوزه سلامت جدي بگيريم

به گزارش ايرنا عبدالعظيم رضايي روز پنجشنبه در سومين همايش هم انديشي مجمع خيران سلامت شهرستان ملاير افزود: مجمع خيران سلامت با خدمات بسيار ارزشمندي كه دارد بايد با استفاده از ظرفيت خيران فعاليت هاي خود را گسترش دهد.
وي اظهار كرد: اين در حاليست كه حوزه سلامت يكي از مصاديق اقتصاد مقاومتي است كه مي تواند مشاركت بيشتر خيران سلامت را به همراه داشته باشد و شعار سال را با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري در كشور محقق سازد.
وي ادامه داد: با روي كار آمدن دولت تدبير و اميد، حوزه سلامت با وجود شرايط سخت اقتصادي و مشكلات عديده در كشور، از اولويت هاي دولت يازدهم بود كه با همت وزير بهداشت خدمات بسيار ارزشمندي در اين حوزه انجام شد.
رضايي بيان كرد: طرح تحول نظام سلامت يك اقدام و حركت بزرگ و اثرگذار از سوي دولت تدبير و اميد بود كه شروع شد و بايد به نتيجه نهايي برسد و در راستاي اجراي اين طرح مسئولان بايد به سلامت مردم توجه ويژه اي داشته باشند.
وي با بيان اينكه بيش از سه هزار و 250 ميليارد ريال در راستاي اجراي طرح تحول نظام سلامت در اين استان هزينه شد، افزود: خدمات بسيار شايسته اي از نظر ساخت و تجهيز لوازم بهداشتي و درماني و آزمايشگاهي صورت گرفت كه قابل تقدير است.
فرماندار ويژه ملاير با اشاره به اينكه دولت ها از بعد از پيروزي انقلاب همواره دغدغه سلامت را داشته اند، گفت: خيرين و نيكوكاران در بخش سلامت بهترين همراه و بازوي توانمندي براي دولت در حوزه سلامت هستند و به خوبي مي توانند دولت را در تامين تجهيزات پزشكي و بهداشتي و درماني ياري كنند.
رضايي همچين از خدمات ماندگار و خوب خيران سلامت در اين شهرستان تقدير كرد و گفت: خيران و نيكوكاران به معناي واقعي از پيروان حضرت علي(ع) هستند و ما كه بهترين دستورات ديني را براي مشاركت در امر خير داريم، نبايد در اين زمينه با وجود نعمت هاي فراوان غفلت كنيم.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي همدان نيز ملاير را يكي از شهرهاي پيشرو در مشاركت در امر خير دانست و گفت: اين شهرستان از نظر وقف يكي از بهترين و پيشتازترين شهرها در كشور است و خيران و بزرگان زيادي در اين شهر در حوزه هاي مختلف بويژه سلامت احساس مسئوليت كرده اند.
حبيب الله موسوي بهار اظهار كرد: ارزش كار نيك خيران خلق نيكي و نيكويي است كه به واسطه آن روش نيكويي و بنيان گذاشتن اين امر خير و پسنديده آغاز شده و بدون گم كردن اين مسير، مردم ما هرگز نبايد از آن جدا شوند و توسط فرزندان خيران اين راه بايد ادامه پيدا كند.
وي با اشاره به شعار هفته سلامت مبني بر غلبه بر ديابت افزود: ديابت يكي از شايعترين بيماريها در ايران است كه حدود هشت درصد مردم به اين بيماري مبتلا هستند و همچنان آمار آن رو به افزايش است.
موسوي بهار ادامه داد: سالانه 38 ميليون نفر بر اثر بيماري هاي قلبي و عروقي، ديابت، بيماري هاي تنفسي و سرطان از بين مي روند كه 28 ميليون نفر آنها در كشورهاي در حال توسعه هستند..
وي مصرف سيگار، الكل، بي تحركي و رژيم غذايي ناسالم را از عوامل عمده ابتلا به اين بيماري ها عنوان كرد و افزود: از هم اكنون بايد رژيم غذايي سالم، عدم استعمال دخانيات و ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانيم.
موسوي بهار بر لزوم خودمراقبتي و پيشگيري از ابتلا به انواع بيماري ها تاكيد كرد و گفت: مسئولان بايد بسترهاي لازم را براي توسعه ورزش هاي همگاني و پياده روي خانوادگي فراهم كنند.
وي ادامه داد: مجمع خيران سلامت نيز در كنار نهادهاي دولتي مي تواند به عنوان يك وظيفه مهم در امر پيشگيري و فرهنگ سازي براي داشتن يك زندگي سالم تلاش كند.
سومين همايش هم انديشي مجمع خيران سلامت شهرستان ملاير روز پنجشنبه همزمان با ولادت حضرت علي(ع) و با حضور معاون مشاركت هاي مردمي مجمع خيرين سلامت كشور در مجتمع فرهنگي و هنري ارشاد اين شهر برگزار شد.
شهرستان ملاير با دارا بودن جمعيتي بالغ بر 300 هزار نفر در 75 كيلومتري شهر همدان واقع شده است.
7528/6993

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توان تخصصي خيران را در حوزه سلامت جدي بگيريم» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12239) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا