محکومیت موضع‌گیری رژیم صهیونیستی در خصوص منطقه جولان از سوی کشورهای عربی

نمایندگان کشورهای مختلف اتحادیه عرب در نشستی فوق العاده، موضع‌گیری اخیر رژیم صهیونیستی در خصوص منطقه اشغالی جولان را به شدت محکوم کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المصریه، در نشست فوق العاده اتحادیه عرب که برای بررسی موضع گیری های اخیر رژیم صهیونیستی درباره منطقه اشغالی جولان سوریه در سطح نمایندگان کشورهای عضو برگزار شد، «احمد قطان،» نماینده عربستان گفت: رژیم صهیونیستی متأسفانه از بحران سوریه که از چند سال پیش آغاز شده است سوء استفاده می کند. رژیم صهیونیستی از این بحران استفاده می کند تا دیگران را در برابر عمل انجام شده قرار دهد که این سیاست به هیچ وجه قابل قبول نیست. 

«ضیاء الدباس،» نماینده عراق، نیز در همین خصوص گفت: دولت عراق به شدت سخنان خطرناک بنیامین نتانیاهو را درباره منطقه جولان سوریه محکوم می کند و این منطقه را بخش جدایی ناپذیر و اشغال شده از خاک سوریه می داند. دولت عراق همواره از سوریه درباره تدابیری که برای پاسخ دادن به این سخنان وقیحانه اتخاذ خواهد کرد، حمایت می کند و معتقد است کشورهای عربی سرنوشت مشترکی دارند. 

نماینده کویت از اتحادیه عرب به خاطر موافقت فوری با درخواست این کشور برای برگزاری نشست فوق العاده به منظور بررسی اقدام تحریک آمیز نخست وزیر رژیم صهیونیستی به برگزاری نشست کابینه اش در جولان تشکر کرد. وی گفت: نتانیاهو با سوء استفاده از بحران و تنش در منطقه، برای نخستین بار جلسه اعضای کابینه خود را در بلندی های اشغالی جولان برگزار کرد که متعلق به سوریه است.

 «طارق عادل،» نماینده مصر، در سخنرانی خود در نشست فوق العاده اتحادیه عرب گفت: ابتدا می خواهم نگرانی مصر را از ادامه بحران سوریه که پیامدهای خطرناکی بر آینده، امنیت، وحدت ملی و تمامیت ارضی این کشور دارد اعلام کنم. علاوه بر اینها این بحران، رنج های دشوار انسانی برای ملت سوریه به همراه داشته است. 

عادل افزود: قاهره تأکید می کند جولان بخش جدایی ناپذیر خاک سوریه است که اسرائیل آن را در جنگ سال 1967 اشغال کرد. مصر بر حق سوریه برای پس گرفتن کامل منطقه اشغالی جولان تأکید می کند و ادامه اشغال این منطقه و دیگر مناطق عربی را تهدیدی برای ثبات و امنیت منطقه می داند.

«بشر الخصاونه،» نماینده اردن، نیز در همین خصوص گفت: همه ما خطرناک بودن اقدام اسرائیل را در برگزاری نشست کابینه این رژیم در منطقه اشغالی جولان را درک می کنیم. این رژیم تلاش می کند از پیامدهای اوضاع بحرانی و فاجعه آمیز سوریه سوء استفاده کند. برگزاری این نشست بهترین تأکید بر این مسئله است که اتحادیه عرب و کشورهای عربی به هیچ وجه تعرض به خاک عربی را نخواهند پذیرفت. 

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محکومیت موضع‌گیری رژیم صهیونیستی در خصوص منطقه جولان از سوی کشورهای عربی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12249) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران