خانواده‌های معلولان صاحبخانه می‌شوند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان سال ۹۶ تمام خانواده‌های دارای ۲ معلول به بالا صاحب خانه می‌شوند.

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان علی ربیعی وزیر تعاون،خانواده‌های معلولان صاحبخانه می‌شوند
 کار و رفاه اجتماعی گفت: شنیده بودم در خانواده‌ای، یک پدر با تمام سختی‌ها 4 فرزند معلول خود را بزرگ می‌کند.
 
وی افزود: در این خانواده یک فرزند مبتلا به سندرم داون، 2 فرزند دارای معلولیت ذهنی شدید و یک فرزند دختر نیز دچار معلولیت از ناحیه 2 پا است که در محله‌ای در جنوب شهر تهران مستاجر بوده و پدر خانواده با سختی‌های بسیار زندگی را اداره می‌کند.
 
وزیر رفاه با اشاره به حل مشکل مسکن خانواده‌های دارای دو فرزند معلول به بالا گفت: از سال 94 طرح خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای دو معلول به بالا در حال اجراست به گونه‌ای که تا پایان سال 96 تمام این خانواده‌ها باید صاحب خانه شوند.
 
ربیعی ادامه داد: این خانواده که دارای 4 فرزند معلول هستند در روند تحویل مسکن در اولویت قرار خواهند گرفت؛ پدر خانواده که بعد از 15 سال کار کردن هیچ سابقه بیمه‌ای نداشته و هم‌اکنون بیکار شده است تحت حمایت قرار می‌گیرد و تا پایان اردیبهشت در یک تولیدی مشغول به کار خواهد شد یا منابع مالی برای کار در اختیارش قرار می‌گیرد.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های سازمان بهزیستی ایجاد اشتغال برای معلولان است، مطرح کرد: برای 32 هزار معلول در سال 94 ایجاد شغل کردیم و در سال 95 با مطرح شدن لایحه نظام حمایت تامین اجتماعی که هم‌اکنون در صحن دولت در حال بررسی است به موضوع رسیدگی به معلولان و تامین شغل آنها توجه خواهد شد.
 
وزیر رفاه عنوان کرد: وسایل کمک توانبخشی بخش دیگری از نیاز معلولان است و امسال 100 میلیارد تومان بودجه برای تامین وسایل کمک توانبخشی معلولان در نظر گرفته شده و تا پایان سال 95 بیش از 90 درصد از معلولان تحت پوشش قرار می‌دهیم.
 
ربیعی ادامه داد: 11 هزار خانوار شهری دارای 2 معلول به بالا هستند که باید تحت پوشش مسکن قرار بگیرند و تاکنون 2 هزار خانه به این خانواده‌ها تحویل داده شده است البته حجم بالای تحویل‌ها در سال 95 خواهد بود.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قول مساعدی برای خانه‌دار شدن این خانواده دارای 4 فرزند معلول، ایجاد اشتغال برای دختر معلول خانواده و حل مشکل اشتغال پدر خانواده ارائه کرد.
 
 
منبع: تسنیم
انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خانواده‌های معلولان صاحبخانه می‌شوند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12262) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران