آيت الله سبحاني:طرح تحول سلامت از افتخارات دولت است

به گزارش ايرنا ، اين مرجع تقليد شامگاه پنجشنبه درديدار وزير بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي باتقدير از دكتر قاضي زاده هاشمي و همكاران وي افزود: دراين راستا انتظار است كه مقدمات اين كار اجرايي شود.
وي با بيان اينكه سلامت جسم مقدمه سلامت فكراست گفت: جامعه بيمار درعلم و دين پيشرفت نمي كند و توانايي حفظ استقلال كشور را نيز ندارد.
آيت الله سبحاني با اشاره به اينكه عقل سالم در بدن سالم است ، كم تحركي افراد را از مشكلات جامعه ذكر كرد و گفت: بايد مردم را همچون گذشته به تحرك هرچه بيشتر تشويق كرد.
وي افزود: مطمئنا اگر تحرك مردم در جامعه بيشتر شود ، بسياري از بيماري ها نيز دفع خواهد شد.
آيت الله سبحاني در ادامه بااشاره به زيان هاي مصرف دخانيات اظهار داشت: وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي بايد با استفاده از توان رسانه ها مساله مضرات دخانيات و مصرف درست مواد غذايي را براي مردم تبيين كنند.
وي همچنين ترويج استفاده از نان سبوس را مهم دانست و گفت: امام علي(ع) مقيد به استفاده از نان سبوس دار بودند، لذا بنده نيز از جنابعالي( وزير بهداشت) مي خواهم كه فكري براي سبوس دار كردن نان در كشور انجام دهيد.
آيت الله سبحاني دربخش ديگري از سخنان خود با تبريك سالروز ميلاد خجسته حضرت علي(ع) اظهار داشت: مقام آن امام همام بر جهانيان روشن است تا جايي كه افرادي كه با اسلام رابطه نزديك ندارند در رابطه با زندگاني گهربار حضرت علي(ع) نوشته اند.
وي افزود: افتخار كشور ما اين است كه علوي هستيم و امام ما حضرت علي(ع) است،لذا بايد زندگي ايشان الگوي ما باشد.
وي دربخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اهميت افزايش مواليد در كشور از وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي و ديگر مسئولان امر خواست در راستاي افزايش جمعيت تمام تلاش خود را به كار بندند.
آيت الله سبحاني دربخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تلفات جاده اي درايام نوروز گفت: انتظار است كه مسئولان در راستاي استانداردسازي راه ها و خودروها تلاش داشته باشند، و رانندگان نيز
قانون را رعايت كنند.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي عصر ديروز (چهارشنبه) به منظور ديدار با علما و مراجع تقليد و بازديد از مركز نورآوران سلامت مستقر در مسجد مقدس جمكران وارد قم شد.
وي امروز با آيات عظام موسوي اردبيلي، مكارم شيرازي ، صافي گلپايگاني ، جوادي آملي ، وحيد خراساني ، علوي گرگاني و حجت الاسلام والمسلمين سيد جواد شهرستاني نماينده آيت الله سيستاني درايران ديدار و گفت وگو كرد.
7406/6133/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آيت الله سبحاني:طرح تحول سلامت از افتخارات دولت است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12281) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا