جذب 15 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري بخش خصوصي در بندر شهيد رجايي

محمدعلي اصل سعيدي پور عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: از اين ميزان سرمايه گذاري 12 هزار ميليارد ريال در سال 93 و سه هزار ميليارد ريال نيز در سال گذشته جذب شده است.
وي با اشاره به ظرفيت هاي ويژه بندر شهيد رجايي براي سرمايه گذاري و حمايت سازمان بنادر و دريانوردي از سرمايه گذاران، بيان داشت: در همين راستا امكان حمايت از سرمايه گذاران متقاضي حضور در فعاليت هاي بندري و دريايي با ارايه تسهيلات از محل اعتبارات صندوق توسعه صادرات وجود دارد.
سعيدي پور بيان داشت: از جمله زمينه هاي سرمايه گذاري در بندر شهيد رجايي شامل پروژه احداث پارك لجستيك خليج فارس، احداث مجتمع تامين آذوقه، روغن و تعميرات كشتي، احداث مخزن براي توسعه صنعت بانكرينگ، توسعه زيرساخت هاي بندري در محوطه هاي كانتينري، فله و نفتي است.
سعيدي پور، وجود تجهيزات پيشرفته بندري و دريايي، شبكه هاي بانكي، بيمه، و آي تي را عامل كليدي تسهيل فعاليت سرمايه گذاران در بخش صادرات غيرنفتي بزرگترين بندر تجاري كشورعنوان كرد.
بنا به اظهارمعاون عمليات بندري اداره كل بنادر و دريانوردي هرمزگان، فعاليت سرمايه گذاران بخش صادرات در بندر شهيد رجايي بدون پرداخت سود و عوارض گمركي و با معافيت هاي ماليات بر ارزش افزوده انجام مي شود.
بندر شهيد رجايي به عنوان دروازه طلايي اقتصاد ايران با داشتن 40 پست اسكله و بهره مندي از 18 دستگاه گنتري كرين (جرثقيل دروازه اي) و تخليه و بارگيري سالانه حدود 100 ميليون تن كالا، بيش از 55 درصد صادرات و واردات و 70 درصد ترانزيت بنادر كشور را برعهده دارد.
بندر شهيدرجايي در 23 كيلومتري غرب بندرعباس مركز استان هرمزگان قرار دارد.
7198/ 6048

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جذب 15 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري بخش خصوصي در بندر شهيد رجايي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12282) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا