علي ميري به همراه تيم ملي وزنه برداري عازم ازبكستان شد

رضا عبدي روز پنجشنبه در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: علي ميري نماينده وزنه برداري استان آذربايجان غربي از شهر اروميه است كه پس از ركورد گيري نهايي توسط كادر فني تيم ملي وزنه برداري بزرگسالان در ليست هشت نفره تيم اعزامي به رقابت هاي قهرماني بزرگسالان آسيا در تاشكند ازبكستان قرار گرفته است.
وي اظهار كرد: ميري در دسته 77 كيلوگرم وزنه مي زند و پس از رفع يك دوره آسيب ديدگي از ناحيه كمر و با آمدن سجاد انوشيرواني سرمربي جديد تيم ملي، دوباره به اردوي آمادگي دعوت شد و مورد توجه فدراسيون و كادر فني قرار گرفت.
عبدي گفت: بر اساس برنامه فدراسيون، تيم ملي در دو گروه به ازبكستان اعزام مي شود كه در نخستين گروه امروز پنجشنبه دوم ارديبهشت ماه علي مرادي رييس فدراسيون وزنه برداري، داود باقري رييس كميته پزشكي، مهدي عطار اشرفي به عنوان داور، سجاد انوشيرواني سرمربي، احسان شريف احمدي ماساژور به همراه دو وزنه بردار علي ميري و سيد ايوب موسوي عازم ازبكستان شدند.
وي اضافه كرد: علي ميري نخستين نماينده ايران در اين رقابتها است كه روز چهارشنبه هشتم ارديبهشت ساعت 18.30 به وقت تهران در مصاف با رقيبان آسيايي به روي تخته مي رود.
عبدي افزود: ميري نايب قهرمان جوانان جهان در مسابقه هاي 2015 لهستان است و بنا به گفته سرمربي تيم ملي در تمرينات نيز از آمادگي بالايي برخودار بود و يكي از اميدهاي كسب مقام قهرماني در رقابتهاي قهرماني بزرگسالان آسيا در تاشكند است.
وي گفت: دعوت از احمد احمدنژاد و محمد ارسلاني دو وزنه بردار نوجوانان استان در مرحله دوم اردوي آمادگي تيم ملي نوجوانان از سوي فدراسيون و كادر فني به هيات آذربايجان غربي اعلام شده است تا بتوانند همچون علي ميري براي ايران اسلامي افتخار آفريني كنند.
به گزارش ايرنا، علي ميري در دسته 77 كيلوگرم، سيد ايوب موسوي در دسته 85 كيلوگرم، علي هاشمي و رضا بيرالوند در دسته 94 كيلوگرم، كيا قدمي و محمدرضا براري در دسته 105 كيلوگرم و بهادر مولايي و محسن بهرام زاده در دسته به اضافه 105 كيلوگرم وزنه برداران اعزامي ايران به اين رقابتها هستند.
گروه دوم تيم ملي وزنه برداري كشورمان نيز متشكل از علي هاشمي و رضا بيرالوند در دسته 94 كيلوگرم، كيا قدمي و محمدرضا براري در دسته 105 كيلوگرم، بهادر مولايي و محسن بهرام زاده در دسته به اضافه 105 كيلوگرم، همچنين محمدرضا كاظمي نژاد نماينده شوراي عالي فني فدراسيون و ايوان گارچيف مشاور فني فدراسيون نيز دوشنبه ششم ارديبهشت عازم ازبكستان مي شوند.
چهل و هفتمين دوره مسابقات قهرماني بزگسالان آسيا طي روزهاي 3 تا 11 ارديبهشت ماه جاري در تاشكند ازبكستان برگزار مي شود.
هيات وزنه برداري آذربايجان غربي با 200 وزنه بردار بيمه شده در شهرستانهاي اروميه، مهاباد، نقده، شوط، مياندوآب، خوي و بوكان فعاليت گسترده اي دارد.
رضا عبدي علاوه بر سمت نايب رئيس هيات وزنه برداري آذربايجان غربي به عنوان خير ورزشي و اسپانسر در كنار هيات استان ايفاي نقش مي كند و ساخت آكادمي بين المللي وزنه برداري شمالغرب كشور در اروميه را بر عهده گرفته است.
اين هيات طي دو سال اخير موفق به كسب سه مدال جهاني لهستان توسط علي ميري و 20 مدال كشوري در مسابقات متعدد شده است.
ميري با 20 سال سن عنوان نايب قهرماني جوانان جهان، قهرماني چندين دوره مسابقات كشور و مدال طلاي جام پادشاهي 2012 تايلند را در كارنامه دارد.
7126/1905

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «علي ميري به همراه تيم ملي وزنه برداري عازم ازبكستان شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12285) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا