آيت الله استادي: تنها راه اصلاح جامعه تمسك به ولايت اهل بيت(ع) است

به گزارش ايرنا، آيت الله رضا استادي عصر پنجشنبه در گردهمايي ائمه جماعات شهر قم در مسجد عبداللهي اين شهر با ذكر فضايل و مناقب حضرت علي (ع)، اظهار داشت: تولد در خانه خدا و امامت از شاخص ترين فضائل آن حضرت محسوب مي شود.
وي با بيان اينكه معمولا در جامعه همه افراد به اين موضوع كه اميرالمومنين تنها مولود كعبه است و هيچكس قبل و بعد از او در اين مكان مقدس متولد نشده، افزود: مساله حقانيت امامت آن حضرت نيز با توجه به مستندات موجود مانند آيه مباهله در سوره آل عمران و همچنين آيه مودت در سوره شورا بر هيچ كس پوشيده نيست و همگان به خوبي مي دانند كه كسي جز علي (ع)شايستگي قرار داشتن در منصب امامت و پيشوايي جامعه اسلامي را ندارد.
استادي با بيان اين كه مردم اين دو فضايل را با گرفتن جشن در روز ميلاد آن حضرت و همچنين پاسخگو به شبهات منحرفان در مورد امامت آن امام مورد توجه و اهميت خود قرار مي دهند، گفت: برغم اين كه كسي در جامعه نجات بخش بودن محبت اهل بيت را انكار نمي كند، ولي آن گونه كه سزوار است، به ولايت اين بزرگان عمل نمي شود.
وي با تاكيد بر اين كه فقط دوست داشتن و ابراز محبت نمودن به اهل بيت براي پيروي از آنها كافي نيست، تصريح كرد: روحانيت و همه فعالان عرصه تبليغ و نشر دين اگر واقعا صلاح جامعه را مي خواهند، هيچ راهي ندارند جز اين كه تمسك به ولايت اهل بيت را از خود شروع كنند و سپس ضرورت آن را براي مردم نيز تبيين كنند.
استادي با اشاره به حضور ميليوني مردم در راهپيمايي اربعين و اشتياقي كه از سوي جامعه براي زيارت مزار مطهر اهل بيت نشان داده مي شود، تصريح كرد: به طور حتم ثواب زيارت بسيار زياد است و منجر به نجات اخروي نيز مي شود، ولي اين كار به تنهايي جامعه را اصلاح نمي كند.
وي با اذعان به اينكه در جامعه ما فساد و خيانت وجود دارد و مردم آن طور كه مورد رضايت و پسند خدا باشد، زندگي نمي كنند، افزود: طبق گفته رئيس قوه قضائيه سالانه بيش از 15 ميليون پرونده در دادگستري و محاكم قضايي كشور تشكيل مي شود كه بدون شك علت اصلي آن بي توجهي جامعه نسبت به تمسك و پيروي عملي از اهل بيت است.
وي با تاكيد بر ضرورت توجه دولتمردان به عهدنامه مالك اشتر به عنوان يك الگوي كامل براي كشورداري، گفت: اميرالمومنين(ع) و همه پيشوايان ديني محور حق و عدالت هستند و صحت و درستي اعمال همه آحاد ملت و همچنين مسئولان بايد نسبت به آن سنجيده شود.
گردهمايي ائمه جماعات شهر مقدس قم به همت شوراي ائمه جماعات قم و اداره تبليغات اسلامي شهرستان قم در اعياد و جشن هاي مذهبي مختلف سال در يكي از مساجد اين شهر برگزار مي شود.
7403 / 1175

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آيت الله استادي: تنها راه اصلاح جامعه تمسك به ولايت اهل بيت(ع) است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12332) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا