امام جمعه آستارا: ورزشكاران شجاعت و جوانمردي را از حضرت علي (ع) فرا بگيرند

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام كاظم حافظ نيا عصر پنجشنبه در آيين تجليل از ورزشكاران و مربيان هيات كاراته شهرستان آستارا افزود: حضرت علي (ع) بايد مقتداي ورزشكاران در شجاعت و جوانمردي باشد.
وي با اشاره به اينكه حضرت علي (ع) در صحنه نبرد و ميدان رزم با شجاعت كامل در برابر دشمن ايستادگي مي كرد، اضافه كرد: ورزشكاران در هر رشته اي كه فعاليت مي كنند بايد نسبت به آن رشته دانش و بينش كافي و لازم را داشته باشند.
وي گذشت ، بخشش و نيز غلبه بر هواي نفس را از جمله ويژگي هاي ورزشكاران برشمرد و اظهار كرد: ورزشكاران به هر رتبه و مقامي كه رسيدند نبايد از ارزش هاي اخلاقي و انساني غافل شوند.
وي ادامه داد: اعضا و جوارح انسان بايستي در راستاي بندگي حق تعالي به كار گرفته شود.
امام جمعه آستارا در ادامه شخصيت آسماني و مناقب و فضايل حضرت علي (ع) را بي شمار خواند و افزود: خلق و خوي پسنديده حضرت علي (ع) آنقدر زياد است كه هيچكس به غير خدا و پيامبر (ص) قادر نيست در وصف آنها سخن بگويد.
حجت الاسلام حافظ نيا ادامه داد: مقام و منزلت امام علي (ع) بعد از نبي مكرم اسلام (ص) در نزد خدا بسيار متعالي است و با يقين مي توان گفت كه شجاعت، ايمان، اخلاص و آزادگي حضرت مولي الموحدين (ع) از تمامي پيامبران الهي اولي تر است.
وي با بيان اينكه حضرت علي (ع) بعنوان تنها مولود كعبه حتي در نزد دشمنان اسلام نيز داراي ارزش و منزلت فراواني بودند، گفت: تمامي زيبايي هاي دنيا در حضرت علي (ع) متجلي است و عظمت وجودي آن حضرت در زمان خود به قدري بالا بود كه حتي دشمنان قسم خورده اسلام و اهل بيت نيز در آن زمان شعرها و جملات قابل تاملي را در وصف آن امام بزرگ گفته و سروده اند.
در اين آيين سرپرست اداره ورزش و جوانان آستارا و همچنين رئيس هيات كاراته اين شهرستان به بيان نكاتي پيرامون اهميت اخلاق مداري در ورزش پرداختند.
تجليل از ورزشكاران و مربيان برجسته رشته كاراته ، اجراي ميان پرده طنز ، قرائت شعر و مولودي خواني از جمله بخش هاي جذاب اين آيين بود.
شهرستان آستارا در غرب استان گيلان واقع شده و چهار هزار و 400 ورزشكار ساماندهي شده در قالب 34 هيات ورزشي دارد.
7105/2007

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه آستارا: ورزشكاران شجاعت و جوانمردي را از حضرت علي (ع) فرا بگيرند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12334) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا