طرح و نقشه فرش دستباف استاد رشتي زاده بر بوم دانشگاه کاشان مسابقه می‌شود

رييس انجمن علمي فرش ايران از برگزاري مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف استاد رشتي زاده خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،اميرحسين چيت سازيان  در گفتگو با خبرنگاران گفت: تقويت ارتباط بين صنعت و دانشگاه، ايجاد انگيزش، تشويق و ترغيب دانشجويان و دانش‌آموختگان فرش دست‌‌باف، ارتقای سطح دانش، نوآوري و خلاقيت در زمينه طراحي و نقاشي فرش دست باف و استعداديابي و ايجاد فرصتهاي شغلي براي دانشجويان از جمله اهداف برگزاری این مسابقه است.

وي نوآوري در طرح و رنگ، مهارت در طراحي و رعايت اصول طراحي، مهارت در رنگ‌آميزي و رنگ‌بندي ممتاز، بهره‌گيري از اصالت‌هاي طرح و رنگ هر سبك و منطقه و استفاده از طرح‌هاي تركيبي را از معيارهاي برگزاري اين مسابقه برشمرد و افزود:تمامی دانشجويان و دانش آموختگان مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد فرش دانشگاه كاشان مي توانند بامراجعه به وبگاه ايران گره به آدرس اينترنتيwww.guereh.comو مراجعه به دفتر انجمن علميشعبه كاشانواقع در دانشكده گروه معماري و هنردانشگاه كاشان و تكميل فرم در اين مسابقه شركت كنند.

به‌گفته‌وی، هر فرد مجاز به ارائه حداكثر سه اثر در مسابقه طرح و نقشه مي باشد و طرح‌ها باید بر روي كاغذ نقشه به صورت مدادي اجرا شود، نقشه بر روي كاغذ نقشه در حد متعارف رنگ و نقطه شود و يا به صورت فايل كامپيوتري ارائه ، نقشه براي فرشي با مساحت ۴ تا ۶ مترمربع باشد.

مديرگروه هنراسلامي وپژوهش وهنر افزود:رج شمار در مقياس گره۵/۶ سانتي متر، حداقل ۴۰ باشد، رنگ آميزي نقشه حداكثر با ۱۰ رنگ و آثار در قالب سبك يكي از مناطق: كاشان، بخشايش، ملاير، فراهان، هريسو يا تركيبي از آنها باشد.

چيت سازيان، مهلت تحويل آثار را تا نوزدهم ارديبهشت ماه جاري عنوان كرد و گفت: نيمه نخست خردادماه سال جاري آثار داوري و آثار برگزيده انتخاب و در نيمه دوم خرداد ماه امسال مراسم معرفي آثار برتر و تجليل از برگزيدگان در دانشگاه كاشانبرگزار مي شود.

وی،اهدای لوح تقدير به نفرات اول تا سوم، اهداء يك سكه تمام بهار آزادي، نيم سكه بهار آزادي و ربع سكه بهار آزادي به ترتيب به مقام هاي اول تا سوم را جوايز اين دوره از مسابقات ذکرکرد و گفت: نفرات اول تا پنجم اين مسابقه نيز به عضويت انجمن علمي فرش ايران با معافيت از پرداخت حق عضويت طي دوسال در مي آيند.

به‌گفته‌وی، آثار نفرات اول تا سوم نیز با نظر كارشناسي خريداري و آثار با مشخص كردن قيمت پايه كارشناسي، ابتدا به حراج گذاشته مي شود و در صورتي كه مشتري بالاتر از قيمت پايه نداشت توليدي فرش رشتي زاده آن را با قيمت پايه خريداري مي كند. 

انتهای پیام/م


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح و نقشه فرش دستباف استاد رشتي زاده بر بوم دانشگاه کاشان مسابقه می‌شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12387) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران