استقبال گسترده از ورك‌شاپ فرهادي/تكليف فروشنده فردا مشخص مي شود

به گزارش شامگاه پنج شنبه خبرنگار سينمايي ايرنا، در دومين روز از سي و چهارمين جشنواره جهاني فيلم فجر اصغر فرهادي كه براي برگزاري ورك شاپي به محل برگزاري جشنواره آمده بود، در پاسخ به سوال ايرنا درباره تكليف فيلم فروشنده در جشنواره كن اظهار كرد: فردا ليست نهايي اين فستيوال اعلام مي شود و خبر نهايي درباره پذيرفته شدن يا نشدن فيلم اعلام خواهد شد.
فرهادي در ادامه درباره برگزاري جشنواره جهاني فجر نيز گفت: خوشبختانه امسال جشنواره با نظم و كيفيت مناسبي در حال برگزاري است و از طرفي تميز بودن محيط و احترام به سينماگران و مهمانان به جريان اميدواري ما كمك خواهد كرد.
وي افزود: اين اتفاقات خوب در جشنواره جهاني امسال جاي خوشحالي دارد و مايه آبرومندي است،اين اتفاقات مثبت باعث مي شود بي برنامگي هاي مرسوم از بين برود و كشورهاي خارجي از جشنواره ما بيشتر استقبال كنند.
كارگردان اسكاري سينماي ايران با اشاره به اينكه نظم جشنواره نشان مي دهد كه مديران اين بخش نشستند و برنامه ريزي كردند، گفت: اين اتفاق مي تواند الگو باشد كه از اين به بعد كارهاي مهم اين چنيني را دست آدم هاي كاردان بدهند چرا كه آنها مي توانند با خلاقيت هاي خود به پويايي جشنواره ما كمك كنند.
كارگردان درباره الي درباره محدوديت هاي سينماي ايران و اين كه برخي كشورهاي مطرح فيلم هاي خود را در جشنواره جهاني ما شركت نمي دهند، تاكيد كرد: به طور قطع روي كيفيت تاثير مي گذارد و دست كساني كه فيلم ها را انتخاب مي كنند مي بندد اما اين را بايد در نظر گرفت بسياري از فيلم هاي ما به خاطر مشكلاتي چون نبود پخش كننده قوي، نداشتن كارگرداناني كه مشهور نيستند و...نمي توانند فيلم خود را بيرون از ايران و در جشنواره هاي مختلف نشان دهند اما جشنواره جهاني ما اين امكان را به آنها مي دهد.
فرهادي در ادامه به سالن 2 براي برگزاري ورك شاپ رفت و در ابتدا اين نشست براي عباس كيارستمي آرزوي سلامتي كرد.
سي و چهارمين جشنواره جهاني فيلم فجر اول تا ششم ارديبهشت ماه به دبيري رضا ميركريمي در پرديس چارسو برگزار مي‌شود.
شبك **فراهنگ**9246** 1917

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استقبال گسترده از ورك‌شاپ فرهادي/تكليف فروشنده فردا مشخص مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12409) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا