تكميل طرح هاي آبرساني و شبكه هاي جمع آوري فاضلاب به 313 هزار ميليارد ريال اعتبار نياز دارد

به گزارش ايرنا، علي اصغر قانع، روز پنجشنبه، در نشست بررسي طرح هاي چهارمحال و بختياري در بخش هاي آب و كشاورزي، با معاونان وزير جهاد كشاورزي ، سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور و تعدادي از مسوولان ملي اظهار كرد: از مجموع اعتبار مورد نياز 12 هزار ميليارد ريال براي تكميل و بهره برداري از طرح هاي آبرساني 188 هزار ميليارد براي شبكه هاي جمع آوري فاضلاب است.
وي تأكيد كرد: به همين منظور بايد براي سرعت بخشي به روند اجرايي در تكميل و بهره برداري از طرح هاي آبرساني و شبكه هاي جمع آوري فاضلاب كشور، سرمايه گذاري بخش خصوصي صورت گيرد.
قانع افزود: در سال جاري براي اجراي پروژه هاي آبرساني كشور 34 هزار ميليارد ريال اعتبار اختصاص مي يابد.
وي تصريح كرد: از اين مبلغ 24 هزار ميليارد ريال از طريق فاينانس و 10 هزار ميليارد ريال از طريق اوراق مشاركت تأمين و هزينه مي شود.
معاون برنامه ريزي و توسعه شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور بيان داشت: در سال گذشته 320 ميليارد ريال اعتبار به شركت آب و فاضلاب روستايي چهارمحال و بختياري و 700 ميليارد ريال اعتبار به شركت آب و فاضلاب شهري اين استان اختصاص يافت.
وي اضافه كرد: اين در حالي است كه اعتبار مصوب شركت آب و فاضلاب شهري چهارمحال و بختياري 480 ميليارد ريال بوده كه با 46 درصد رشد به 700 ميليارد ريال رسيد.
قانع عنوان داشت: تكميل و بهره برداري از طرح هاي آبرساني چهارمحال و بختياري به ويژه دو طرح انتقال آب بن – بروجن و آبرساني از سد غدير باباحيدر در شهرستان فارسان جزو اولويت هاي شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور به شمار مي رود.
وي اظهار كرد: براي سرعت بخشي به روند اجرايي اين دو پروژه 820 ميليارد ريال از محل اعتبارات فاينانس و اوراق مشاركت كشور اختصاص مي يابد.
معاون برنامه ريزي و توسعه شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور ادامه داد: در حالي كه سال گذشته اعتبارات شبكه هاي جمع آوري فاضلاب در ايران 21 درصد كاهش داشته اما اين اعتبارات در چهارمحال و بختياري 25 درصد رشد داشته است.
وي بيان كرد: در بخش آبرساني شهري و روستايي استفاده از ظرفيت صندوق توسعه ملي مي تواند راهگشا باشد.
قانع يادآور شد: امسال نيز آبرساني به 168 روستاي چهارمحال و بختياري با جمعيت افزون بر 83 هزار نفر در اولويت قرار مي گيرد.
وي عنوان كرد: شاخص كشوري آبرساني در ايران 74 درصد و در اين استان 69 درصد است.
به گزارش ايرنا، در حالي كه چهارمحال و بختياري با يك درصد وسعت كشور، هفت درصد آب هاي شيرين ايران در سال هاي ترسالي را توليد و تأمين مي كند، اما بسياري از شهرها، روستاها و شهرك هاي صنعتي اين استان با تانكر آبرساني مي شود.
اين نشست در راستاي بررسي تحقق شعار اقتصاد مقاومتي ،اقدام و عمل در چهارمحال و بختياري برگزار شد.
شبك **/2097/7362 **1917

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تكميل طرح هاي آبرساني و شبكه هاي جمع آوري فاضلاب به 313 هزار ميليارد ريال اعتبار نياز دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12411) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا