حاشيه نگاري خبرنگار ايرنا از ديدار وزير بهداشت با مراجع عظام

به گزارش ايرنا، در روز ميلاد حضرت علي(ع)، آغاز و پايان ديدارهاي وزير بهداشت با دو مرجع تقليد 'سيد' تنظيم شده بود. ديدارهاي سيد حسن قاضي زاده هاشمي با حضرت آيت الله سيد عبدالكريم موسوي اردبيلي آغاز و پايانبخش ديدارهاي وي نيز با آيت الله سيد موسي شبيري زنجاني بود.

** مراجع تقليد در قم با روي گشاده از وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي استقبال كرده و از خدمات وي براي بهبود وضع بهداشت در كشور تقدير كردند.

** وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در ديدار با آيت الله موسوي اردبيلي خطاب به وي گفت: خدا را شكر، وضع جسماني، رنگ و رو، ظاهر و سلامت شما خيلي خوب است و ما خوشحال هستيم.
وي همچنين سلام دكتر حسن روحاني رئيس جمهوري را تقديم اين مرجع تقليد كرد و گفت: ميلاد حضرت علي (ع) را نيز خدمت شما تبريك مي گوييم، خبرنگاران و اصحاب رسانه دست به قلم هستند نمي شود صحبت كرد.
قاضي زاده هاشمي بعد از توضيحاتي كوتاه در مورد حوزه سلامت و برجام، از آيت الله موسوي اردبيلي خواست نصيحت هايي را كه صلاح مي دانند ارائه دهند. پس از آن دفتر آيت الله موسوي اردبيلي از اصحاب رسانه خواست جلسه را ترك كنند.

** دومين ديدار وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي با آيت الله ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد بود. قاضي زاده هاشمي بعد از توضيح در مورد وضع بهداشت دركشور، خطاب به آيت الله مكارم شيرازي گفت: در ديدارهاي قبلي تذكراتي در مورد مواليد و وضع جمعيت داده بوديد كه در اين ديدار گزارشي را نيز آماده و تقديم حضرتعالي مي كنم. وي گزارشي از رشد جمعيت، فوتي ها، ميزان ازدواج و طلاق در كشور ارائه داد.

** مساله برجام از موضوعات ديگري بود كه وزير بهداشت به صورت شفاف بيان كرد و در خصوص سخن رئيس جمهوري درباره برجام دو گفت: برجام دو چيزي جز اخلاق مداري و اتحاد و همدلي نيست. آيت الله مكارم شيرازي نيز گفت: با وجودي كه رهبر معظم انقلاب با برجام موافقت كردند باز عده اي بي انصافي مي كنند.

** از ديگر جلوه هاي اين ديدارها، تجليل مراجع تقليد از خدمات وزارت بهداشت بود؛ آيت الله مكارم شيرازي ضمن تأكيد و توصيه هايي در مورد سلامت جامعه، خطاب به وزير بهداشت گفت: دولت و بويژه وزارت بهداشت تحول اساسي در حوزه سلامت ايجاد كردند.

** از ديگر جلوه هاي اين ديدار ابراز نگرايي آيت الله مكارم شيرازي در مورد تبعات فضاي مجازي و نقش مخرب آن بود كه قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت نيز گفت: بسياري از موارد در فضاي مجازي فيلتر مي شود اما اين مسأله جوابگو نيست و اين از عوارض تكنولوژي مي باشد.

** آيت الله نوري همداني از ديگر مراجع تقليدي بود كه خدمات وزير بهداشت را قابل تقدير دانست و گفت: خدمات شما در مورد بهداشت و درمان در تاريخ ما بي سابقه است. وزير بهداشت نيز خطاب به آيت الله نوري همداني گفت: سلام گرم، خالصانه و صادقانه دكتر حسن روحاني رئيس جمهوري محترم را خدمت حضرتعالي اعلام مي كنم؛ ايشان ملتمس دعا بودند. ما نيز از بزرگواري ها و حمايت هايي كه نسبت به دولتمردان كه مشغول خدمت رساني به مردم هستند، داريد، سپاسگزاري مي كنيم.

** آيت الله نوري همداني همچنين با اشاره به نقش ورزش در سلامت جسمي و روحي گفت: گاهي ورزش كاري مي كند كه انسان 90 ساله مانند يك شخص 40 ساله بانشاط و پر انرژي باشد و به ورزشكاران مي گويم حاضر هستم با شما در كوهنوردي مسابقه بدهم.

** وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي همچنين پس از ديدار با آيت الله جوادي آملي از ديگر مراجع تقليد نيز در درس اخلاق اين مرجع تقليد شركت كرد.

** استاندار قم نيز كه در ديدار با مراجع تقليد همراه وزير بهداشت حضور داشت، به خاطر حضور تيم پزشكي وابسته به بنياد نور آوران و درمان بيماران قمي به صورت رايگان، از وزير بهداشت تقدير كرد. مراجع عظام تقليد نيز از اين اقدام وزير بهداشت تقدير كردند. وي نيز توضيحاتي در مورد اين بنياد را ارائه داد.

** سيد مهدي صادقي استاندار قم همچنين خطاب به برخي مراجع تقليد گفت: وزير بهداشت شب گذشته تا ساعت يك و نيم بامداد در حال جراحي بيماران بود و صبح زود هم مانند يك جوان و قبراق آماده فعاليت شد.

** وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي عصر ديروز چهارشنبه با حضور در محل استقرار بنياد نورآوران سلامت، 12 عمل جراحي چشم افراد بي بضاعت را انجام داد.

** آيت الله جعفر سبحاني از مراجع تقليد نيز در ديدار وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، ابتدا حديثي را مطرح كرد و گفت: هر كس بگويد اين حديث از كدام معصوم است، هديه اي دريافت مي كند، كه چند نفر از خبرنگاران پاسخ درست دادند و آيت الله سبحاني يكي از كتابهاي خود به نام قرآن و معارف عقلي را به آنان و وزير بهداشت و همراهان هديه داد.
آيت الله سبحاني همچنين دراين ديدار خواستار تسريع در ساخت بيمارستان منطقه پرديسان قم شد كه وزير بهداشت نيز گفت: طراحي اين مركز درماني در دست انجام است و تا چندماه آينده عمليات اجرايي آن آغاز مي شود.

** آيت الله علوي گرگاني نيز در ديدار وزير بهداشت، خواستار تجميع بيمه هاي درماني شد كه وزير بهداشت با تشكر از دقت نظر اين مرجع تقليد گفت: بيمه ها زير نظر وزارت بهداشت نيست اما بايد اين موضوع پيگيري شود.

** وزير بهداشت و درمان و آموزش پزشكي شامگاه پنجشنبه نيز در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) حضور يافت و به زيارت پرداخت.
شبك**7401**6133**1504

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حاشيه نگاري خبرنگار ايرنا از ديدار وزير بهداشت با مراجع عظام» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12473) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا