آثار سعدي متناسب با نيازهاي انسان و فطرت جوامع بشري است

به گزارش خبرنگار ايرنا ، حسين نوش‌آبادي عصر روز پنجشنبه در همايش روزگار ارادت بمناسبت ياد روز سعدي در شيراز افزود: رصد تحولات جامعه و بيان آن در قالب شعر و حكايت در آثار سعدي نهفته است ، كارشناسان ، سياستمداران ، تصميم گيران و تصميم سازان در جامعه بايد رمز و راز نهفته در اين آثار را دريابند و بكار بندند .
معاون پرلماني وزير ارشاد افزود: بسياري از محققان غربي و خاورشناسان به علل محبوبيت آثار سعدي در بين مردم به خوبي پي برده اند ، شناخت مسايل و چالش هاي اجتماعي يكي از جنبه هايي است كه پژوهشگران در آثار سعدي يافته اند ، سعدي با چشمي بينا و تيز بين و پرسشگر به مسايل جامعه نگاه كرده اند .
نوش آبادي ارائه سبك زندگي ايراني - اسلامي برگرفته از آثار سعدي را ضروري برشمرد و گفت : با الهام گيري از حكايات ، امثال ، نصايح پند و اندرز و كليات معنوي نهفته در آثار سعدي مي توان راه را براي ترسيم هويت ايراني - اسلامي هموار كرد ، اين ظرفيت بزرگي است كه بايد بيشتر وبهتر از آن بهره جست.
يكم ارديبهشت ماه درتقويم ملي ايران به عنوان روز بزرگداشت سعدي نامگذاري شده است.
6113/ 5054

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آثار سعدي متناسب با نيازهاي انسان و فطرت جوامع بشري است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12478) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا