شبكه آبرساني 135 روستاي سيل زده لرستان ترميم شد

به گزارش روز شنبه ايرنا از روابط عمومي شركت آبفار لرستان، عليرضا كاكاوند افزود: هم اكنون اقدامات لازم براي ترميم سيستم آب شرب هفت روستاي پلدختر و يك روستاي دوره چگني در حال انجام است.
وي تصريح كرد: آبرساني توسط 12 تانكر سيار به اين روستاها انجام مي شود و تاكنون نيز چهار هزار بسته آب معدني ميان روستاييان توزيع شده است.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي لرستان اضافه كرد: نيروهاي اين شركت با تمام توان به صورت شبانه روزي براي رفع مشكل اين روستاها در تلاش هستند كه به دليل وجود تجهيزات و امكانات آبرساني روستايي در مسير سيلاب و داخل رودخانه، امكان وصل آب روستاهاي ياد شده وجود ندارد.
كاكاوند اظهار داشت: تا فروكش كردن سطح رودخانه ها و كاهش سطح آب، امكان برآورد خسارت و وصل شدن آب شرب روستاهاي خسارت ديده در اين مناطق وجود ندارد.
بارش هاي هفته گذشته در لرستان علاوه بر كشته شدن يك چوپان پلدختري، موجب آبگرفتگي سه هزار و 500 واحد مسكوني لرستان شده است.
بارش هاي مستمر و كم سابقه از اوايل هفته گذشته در استان آغاز شد و تا پايان روز جمعه ادامه داشت.
علاوه بر انسداد راه آهن سراسري ناحيه جنوب به دليل ريزش كوه، محور ترانزيتي خرم آباد به جنوب در اثر بارندگي مسدود شده بود كه صبح جمعه با تلاش نيروهاي امدادي بازگشايي شد.
متوسط بارش اين سامانه در استان 127 ميليمتر بوده است.
بارندگي هاي سال زراعي جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته در لرستان 78 درصد افزايش يافته است.
7269/6060

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شبكه آبرساني 135 روستاي سيل زده لرستان ترميم شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1249) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا