امسال هفت ميليون دانش آموز در مسابقات قرآني كشور شركت كردند

محمد رضا مسيب زاده عصر پنجشنبه در آئين اختتاميه سي و چهارمين دوره مسابقات قرآن،نماز و عترت دانش آموزان پسر كهگيلويه و بويراحمد افزود: از اين تعداد شش هزار دانش آموز در دو بخش پسران و دختران در مرحله كشوري شركت مي كنند.
وي بدون اشاره به زمان بيان كرد: مرحله كشوري اين مسابقات در بخش پژوهشي در مشهد مقدس و در بخش آوايي در همدان برگزار مي شود.
مسيب زاده اظهار كرد: اداره كل آموزش و پرورش استان كهگيلويه وبويراحمد با برنامه ريزي مطلوب اين مسابقات را برگزار كرد.
وي عنوان كرد:استان كهگيلويه و بويراحمد در برگزاري اين مسابقات و رتبه هاي كسب شده رتبه چهارم كشور را كسب كرد.
مديركل قرآن،نماز و عترت وزارت آموزش وپرورش ابراز داشت: براي تحقق اقتصاد مقاومتي فعاليت هاي حوزه پرورشي با محوريت مشاركت مردمي انجام مي شود.
نماينده مردم شهرستان هاي بويراحمد و دنا در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين آيين گفت:قرآن آخرين و جامع ترين دستور الهي و برترين منشور براي هدايت و سعادت بشر است كه بايد ازكودكي انس با معارف آن ايجاد شود.
غلام محمدزارعي افزود:تقويت ابعاد مختلف تربيتي در كنار آموزش در مدارس بهره گيري از معارف بلند قرآن و عترت است.
وي گفت:با استفاده از تربيت قرآني و آموزش صحيح برترين نيروهاي انساني تربيت خواهند شد و مسير توسعه هموارتر مي شود.
زارعي اظهار كرد: بعد از قرآن كتاب نهج البلاغه عالي ترين منشور انسان سازي است كه بايد معارف آن در زندگي عملياتي شود.
مديركل آموزش وپرورش استان كهگيلويه وبويراحمد نيز در اين آيين گفت:اين مسابقات با عظمت و ابهت ويژه اي با مشاركت مردم و دستگاه هاي اجرايي استان برگزار شد.
هادي زارع پور افزود: حضور81هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهي اين مسابقات در14رشته پسران و12رشته دختران بيانگر شور و علاقه دانش آموزان استان به مسابقات و فرهنگ قرآن وعترت است.
به گزارش ايرنا،درآييني كه با حضور مسئولان و فرهنگيان كهگيلويه و بويراحمد درسالن شهيد ايزدپناه ياسوج برگزار شد،از رتبه هاي اول تا سوم 14رشته در پايه هاي هفتم تا پيش دانشگاهي با اهداي لوح سپاس و جوايز ارزنده تجليل شد.
سي و چهارمين دوره مسابقات قرآن،نماز و عترت دانش آموزي با حضور بيش از يك هزار و 92 دانش آموز پسر و 936 دانش آموز دختر از 13 شهرستان و منطقه كهگيلويه و بويراحمد از 24 فروردين تا دوم ارديبهشت امسال با يكديگر رقابت كردند.
7529/6162

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امسال هفت ميليون دانش آموز در مسابقات قرآني كشور شركت كردند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12502) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا