اقتصاد مقاومتی بازویی برای کمک به تولید

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند حمایت از صنعتگران و تولید کنندگان است.

سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: طبق تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی باید با تکیه بر توان داخلی، تولید را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: در راستای اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی کمیسیون مشترکی متشکل از اعضاء کمیسیون اقتصادی، برنامه، بودجه و محاسبات و کمیسیون ویژه اصل 44 در مجلس تشکیل شد و قانون رفع موانع تولید از دستاوردهای این کمیسیون است.

وی ادامه داد: قانون رفع موانع تولید پس از تصویب به صورت آیین نامه در آمد که با اجرایی و عملیاتی شدن این قانون قدمهای خوبی برای محقق شدن اقتصاد مقاومتی برداشته می شود.

موسوی همچنین بیان کرد: برای دستیابی به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی باید ستاد اقتصاد مقاومتی تشکیل شود تا بتوانیم با کمک صنعتگران و تولید کنندگان، کشور را از هرگونه وابستگی نجات یابیم و به نتیجه مطلوب اقتصادی دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی در سالهای تحریم دچار مشکل شده و حتی برخی از آنها تعطیلی شده‌اند،افزود: بانکها با اعطای تسهیلات در بهتر شدن اوضاع این بنگاه ها می تواند نقش بسزایی داشته باشد چراکه این امر قدم برداشتن در راستای اقتصاد مقاومتی است.

موسوی لارگانی در پایان تاکید کرد: اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در کشور نیازمند همکاری تمامی سازمانهای دولتی و غیردولتی است تا مردم به عنوان مجری اصلی این طرح وارد عرصه تولید شوند.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقتصاد مقاومتی بازویی برای کمک به تولید» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12544) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران