از بيم وتوي امريكا در شوراي امنيت ، فلسطينيان يك قطعنامه ضد رژيم صهيونيستي را بايگاني كردند

به گزارش خبرگزاري فرانسه از نيويورك ، پيش نويس اين قطعنامه پيشتر طي ماه جاري در بين كشورهاي عرب و برخي از اعضاي شوراي امنيت به عنوان بخشي از يك حركت براي اقدام سازمان ملل در حمايت از راه حل تشكيل دو كشور توزيع شده بود.
رياض المالكي وزير خارجه تشكيلات خودگردان گفت : اين پيش نويس بايگاني خواهد شد تا در عوض بر ابتكار فرانسوي ها تمركز شود كه امكان نخست ملاقات در سطح وزيران را در پاريس در تاريخ 30 مه فراهم مي كند.
مالكي پس از ديدار محمود عباس رئيس تشكيلات خود گردان با ' ليو جيئي ' سفير چين رئيس شوراي امنيت در ماه جاري در نيويورك به خبرنگاران گفت : ما موافقت كرديم كه اين حركت ما در شوراي امنيت نبايد به هيچ وجه ابتكار فرانسوي ها را به خطر اندازد .
وي با اشاره به اين كه ' ما بايد واقعا به آرامي حركت كنيم تا ابتكار فرانسوي ها تداوم يابد '، افزود : فلسطينيان در يك وقت ديگر در مورد ارائه رسمي اين پيش نويس به شوراي امنيت تصميم خواهند گرفت .
به گفته ديپلمات ها ، فرانسه ، مصر و عربستان سعودي، فلسطينيان را به عدم پيشبرد پيش نويس تشويق كردند چرا كه به گمان آنها امريكا را تحت فشار خواهد داد تا به حق وتوي خود توسل جويد.
شوراي امنيت در سال 2011 به دليل وتوي امريكا نتوانست پيش نويس قطعنامه اي را در محكوميت شهرك سازي رژيم صهيونيستي تصويب كنند.
ژان مارك آيرو وزير خارجه فرانسه در پاريس گفته است كه اجلاس ماه مه زمينه برگزاري اجلاس بين المللي سران را در نيمه دوم سال 2016فراهم خواهد كرد كه رهبران تلاويو و فلسطين را نيز در بر خواهد گرفت.
شبك **1403**1917

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از بيم وتوي امريكا در شوراي امنيت ، فلسطينيان يك قطعنامه ضد رژيم صهيونيستي را بايگاني كردند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12560) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا