ويتنام گزارش حقوق بشر آمريكا را مغرضانه با اطلاعات نادرست خواند

به گزارش ايرنا، 'لو چينگ هاي بينه'، سخنگوي وزارت امور خارجه ويتنام در نشستي خبري در هانوي تاكيد كرد گزارش حقوق بشر آمريكا در مورد اين كشور، همراه با اطلاعات نادرست و يك ارزيابي مغرضانه است.
وزارت امور خارجه آمريكا در گزارش 57 صفحه اي خود ادعا كرده است كه دولت ويتنام محدوديت هاي شديدي در مورد حقوق سياسي شهروندان اعمال كرده و انتخابات مجلس ويتنام در سال 2011 'آزاد و منصفانه نبوده است'.
سخنگوي وزارت خارجه ويتنام تاكيد كرد سياست اين كشور احترام و ترويج حقوق اساسي مردم است و جامعه بين الملل در سال هاي اخير دستاوردهاي فوق العاده هانوي براي تضمين و بهبود حقوق بشر را به رسميت شناخته اند.
به نوشته تارنماي 'ويتنام نت'، وي آمادگي ويتنام را براي 'گفت وگوي صريح و باز' با ديگر كشورها از جمله آمريكا در مورد مسائل مختلف اعلام كرد و گفت كه اين مذاكرات به ترويج درك متقابل و تقويت همكاري جامع بين دو كشور كمك مي كند.
وزارت امور خارجه ويتنام سال گذشته هيچ واكنشي نسبت به گزارش سالانه حقوق بشر آمريكا نشان نداد.
آساق**1611

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ويتنام گزارش حقوق بشر آمريكا را مغرضانه با اطلاعات نادرست خواند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12603) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا