سلوليت؛ علل و درمان

به گزارش گروه اخبار علمي ايرنا از ساينس، سلوليت معمولا در اندام تحتاني بدن و اغلب در زنان ديده مي شود. گرچه اين حالت بيشتر جنبه ژنتيكي دارد؛ ولي مي توان با چند راهكار ساده اثرات آن را كاهش داد.
***علل بروز سلوليت چيست
گرچه سلوليت اغلب در افرادي با اضافه وزن ديده مي شود؛ ولي افراد لاغر هم مي توانند به اين عارضه مبتلا شوند، از طرفي كاهش وزن به كاهش سلوليت كمك مي كند. يكي از مهمترين دلايل سلوليت، عوامل وراثتي است. يعني احتمال سلوليت در افرادي كه در خانواده خود سابقه اين حالت را دارند، بيشتر است. برخي از عوامل ديگر تاثيرگذار در اين عارضه عبارتند از :
-رژيم غذايي نامناسب
-سوخت و ساز كند بدن
-عدم فعاليت
-تغييرات هورموني
-كاهش آب
-افزايش چربي بدن
-ضخامت و رنگ پوست (سلوليت در افرادي كه پوست روشن دارند بيشتر ديده مي شود)

**** نحوه درمان سلوليت
-برس زدن پوست
يكي از مهمترين روش هاي كاهش سلوليت، برس زدن پوست است.
بهتر است اين كار هر روز قبل از استحمام انجام شود. برس در ابتدا بايد با فشار كمي روي پوست قرارگيرد و پس از مدتي فشار افزايش يابد. برس پوست بايد از پاها شروع شود و جهت آن به سمت قلب باشد. مدت زمان لازم براي اين فرآيند بايد حدود 5 دقيقه باشد، در اين حالت پوست گل بهي رنگ مي شود كه نتيجه اثر بخشي آن است.
برس پوست كاملا شخصي است و بايد هفته اي يك بار شسته شود.

-ماساژ پوست
ماساژ پوست با تحريك جريان لنفي به كاهش سلوليت كمك مي كند.
روش هاي درماني مانند استفاده از كرم هاي برطرف كننده سلوليت، ليپوساكشن، ليزر، تحريك الكتريكي و حرارت درماني نيز وجود دارند كه خيلي توصيه نمي شوند و ممكن است در برخي مواد علايم سلوليت را تشديد كنند. محققان استفاده از غذاهايي با فيبر بالا و بدون چربي و شكر را در كاهش سلوليت موثر مي دانند. نوشيدن آب كافي، فعاليت بدني و كاهش وزن نيز در رفع سوليت موثر است.
علمي (6) ** 9259**1440

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سلوليت؛ علل و درمان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12657) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا