600كيلوگرم زغال بلوط در شهرستان لردگان كشف شد

ايمان اسكندري روز جمعه با اعلام اين خبر به ايرنا گفت: ماموران منابع طبيعي و نيروي انتظامي شهرستان از 10وانت بار 40 گوني زغال بلوط كشف و ضبط كردند.
وي گفت: طي تماس هاي مردمي در خصوص احداث كوره هاي زغال در بخشهاي مركزي و رودشت از توابع شهرستان لردگان و حسب دستور قضائي به همراه مامورين انتظامي به محل گزارش رفته و اين ميزان زغال را كشف كردند.
وي با اشاره اينكه متهمان پس از تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي داده شدند افزد: شهروندان چنانچه از فعاليت غيرقانوني قاچاقچيان چوب و زغال در سطح شهرستان اطلاعاتي دارند، مراتب را از طريق تماس 1504 به صورت رايگان و يا به شماره تلفن 34442636 اداره منابع طبيعي شهرستان لردگان اطلاع دهند.
اسكندري افزود: قطع و حمل درختان جنگلي بدون پروانه حمل، جرم است و خودروهاي حامل چوب كه فاقد مجوز حمل باشند، توقيف مي شود.
به گزارش ايرنا، جنگل هاي زاگرس در چهارمحال وبختياري در سال هاي اخير با عوامل تخريب روبروست و تهيه زغال و قاچاق چوب درختان جنگل هاي زاگرس از عوامل اصلي و تشديد كننده تخريب اين منابع به شمار مي‏‎رود.
از مجموع مساحت چهارمحال وبختياري حدود يك ميليون و 400 هزار هكتار آن معادل 86.4 درصد عرصه منابع ملي شامل جنگل و مراتع است، از اين ميزان حدود 307 هزار هكتار را پوشش جنگلي تشكيل مي دهد.
7360/2097

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «600كيلوگرم زغال بلوط در شهرستان لردگان كشف شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12722) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا