زنجان براي برگزاري دور دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي آماده است

جمشيد انصاري شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: انتخابات مجلس شوراي اسلامي در سه حوزه از چهار حوزه انتخابيه اين استان به دور دوم كشيده شد.
وي از مردم اين استان دعوت كرد، تا در حوزه هايي كه انتخابات به دور دوم كشيده شده، همانند دور اول با حضور گسترده و حماسه اي خود تلاش كنند نمايندگاني با درصد بيشتري از مشاركت را به مجلس شوراي اسلامي بفرستند تا زمينه شكل گيري مجلس مقتدر و توانمند را در پرتو آراي بيشتر فراهم كنند.
انصاري افزود: با توجه به فرصت حدود يك و نيم ماه براي برگزاري مرحله دوم انتخابات همه دستگاه هاي مسئول استان با آمادگي كامل براي برگزاري انتخابات سالم و رقابتي حضور پرررنگ تري خواهند داشت.

** ماهشان بالاترين ميزان مشاركت را ثبت كرد
استاندار زنجان ادامه داد:در انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي از 775 هزار و 820 نفر واجدين شرايط راي دادن در اين استان، 516 هزار و 188 نفر در انتخابات شركت و برگه راي اخذ كردند.
وي بيان كرد: ميزان دقيق مشاركت مردم اين استان در انتخابات مجلس شوراي اسلامي 66.53 درصد اعلام شد.
انصاري افزود: تعداد شركت كنندگان در انتخابات مجلس خبرگان رهبري نيز حدود 446 هزار نفر و ميزان مشاركت 57.5 درصد بود.
وي، به وضعيت مشاركت در حوزه هاي انتخابيه اين استان نيز اشاره كرد و گفت: ميزان مشاركت در حوزه انتخابيه ماهنشان، ايجرود،دهستان هاي قلتوق و بوغداكندي 85 درصد كه بيشترين نرخ مشاركت در اين حوزه انتخابيه بود.
استاندار زنجان ميزان مشاركت در شهرستان هاي خدابنده، ابهر ،خرمدره و سلطانيه و زنجان و طارم را به
ترتيب 77،72.5 . 60 درصد ذكر كرد.
6085/7320

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنجان براي برگزاري دور دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي آماده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12752) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا